ساخت ۱۲۰۰ خانه آسیب دیده از سیل در استان سمنان آغاز شد

سمنان- ایرنا- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: عملیات اجرایی ساخت یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده شهری و روستایی در سیلاب سال جاری در این استان آغاز شد.

علیرضا فلاحی روز یکشنبه در آئین کلنگ زنی و آغاز ساخت یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی استان سمنان در بخشداری امیرآباد دامغان، گفت: بارش شدید باران، جریان سیلاب و رانش زمین از ابتدای امسال تا کنون به بیش از سه هزار واحد مسکونی شهری و روستایی این استان خسارت زد.
وی افزود: هم اکنون با تخصیص اعتبار لازم، عملیات ساخت یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در استان سمنان با حضور حمیدرضا سهرابی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور آغاز شد.
فلاحی ادامه داد: آغاز عملیات ساخت این تعداد واحد مسکونی به صورت همزمان در روستای تویه از توابع بخش امیرآباد دامغان اجرا شد.
وی اظهار داشت: تعداد ۳۳ واحد مسکونی در شهر دامغان ساخته می‌شود که از این تعداد، سه واحد مسکونی در روستای تویه دامغان قرار دارد.
فلاحی اضافه کرد: در این طرح، ارائه زمین مسکونی با توجه به درخواست متقاضیان است و در این راستا به هر متقاضی روستایی ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات چهار درصد و ۱۰۰ میلیون ریال به صورت بدون پرداخت ارائه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات ارائه شده به واحدهای شهری استان سمنان به هر متقاضی ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۲۰ میلیون ریال به صورت بدون بازپرداخت است.


فلاحی عنوان کرد: ۱۵ شهر و ۱۷۰ روستا در استان سمنان بر اثر وقوع سیلاب در سال جاری دچار آسیب و خسارت شدند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان گفت: بیشترین خسارت وارده در این استان مربوط به روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی است که ۳۲۹ واحد تخریبی و ۳۳۰ واحد نیاز به مرمت و بازسازی دارند.
به گزارش ایرنا، وقوع سیل طی روزهای ابتدایی سال ۹۸ در استان سمنان یک کشته برجا گذاشت و خسارت‌های مالی زیادی به خانه‌های مسکونی و زیرساخت استان وارد کرده است.
در استان سمنان ۴۰۰ روستا وجود دارد که بیش از ۲۸۴ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.
۹۸۵۶/‏۶۱۰۳