۱۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۰
کد خبرنگار: 1092
کد خبر: 83336472
۰ نفر
اطلاعات تماس گیرندگان به 123 افشا نمی شود

تهران - ایرنا - رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: یکی از اصول مددکاری اجتماعی اصل محرمانگی مشخصات تماس گیرندگان است که به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی افشا نخواهد شد.

رضا جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از مردم خواست خشونت های مربوط به کودک آزاری، همسرآزاری، سالمندآزاری و معلول آزاری و همچنین موارد اقدام به خودکشی را با خط تلفنی ۱۲۳ درمیان بگذارند و مطمئن باشند اسم و اطلاعات تماس آنها افشا نمی شود.
وی اضافه کرد: اورژانس اجتماعی یکی از خدمات پیشرو سازمان بهزیستی برای حمایت های روانی و اجتماعی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی مانند کودکان و زنان در معرض خشونت یا آزار دیده است. اورژانس اجتماعی همچنین برای موارد معلول آزاری و سالمند آزاری و اقدام کنندگان خودکشی است.
جعفری گفت: یکی از عوامل مهم حفاظتی، آگاهی گروه های هدف نسبت به منابع حمایتی از جمله خط تلفن ۱۲۳ است، براین اساس بدیهی است هر اندازه که اطلاع رسانی در این حوزه بیشتر شود به همان نسبت، امکان شناسایی و مداخلات افزایش خواهد یافت.
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: در این زمینه اقدامات خوبی مانند حضور کارشناسان اورژانس اجتماعی در مدارس و مهدهای کودک و معرفی مرکز، نحوه ارتباط با اورژانس اجتماعی، اقدامات پیشگیرانه و محافظتی در مقابل انواع خشونت ها در جریان است.
جعفری ادامه داد: هر چند که در این بخش نیازمند اطلاع رسانی و تبلیغات وسیع تری هستیم که متاسفانه مستلزم هزینه های زیادی است که در این زمینه سازمان های متولی مانند شهرداری و صدا وسیما باید به کمک سازمان بهزیستی بیایند.


اجتمام *۹۱۸۵*۹۱۰۵

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha