۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83335924
۰ نفر
شرکت ۲ هزار نفری اهالی میامی در جشنواره کتابخوانی رضوی

شاهرود -ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میامی گفت :تاکنون ۲ هزار نفر دربخش های مختلف جشنواره کتابخوانی رضوی دراین شهرستان نام نویسی کرده اند.

کمال ترابیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این جشنواره در بخش‌های پویش مجازی، پویش متنی، نقاشی و الکترونیکی برگزار می‌شود افزود: امسال جشنواره رضوی در شهرستان میامی با استقبال خوب مردم آغاز شده و در بخش پویش مجازی یکهزار کلیپ ارسال شده است.

وی به ارسال یکهزار اثر در بخش‌های نقاشی، مکتوب والکترونیک هم اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده، کتابداران در سطح شهرستان و بویژه مناطق محروم فاقد کتابخانه نیز حاضر شده و امکان شرکت در جشنواره را برای علاقمندان بوجود می‌آورند.

ترابیان تصریح کرد: جشنواره رضوی با هدف آشنایی با سیره رضوی، ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره امامان معصوم (ع) برگزار می‌شود.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان میامی گفت: کتاب‌های «زندگانی حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) » نوشته محمدرضا سنگری، «سیره تقوی، ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع) » نوشته جواد محدثی، «مهارت‌های ارتباط مؤثر در سیره امام رضا (ع) » نوشته علی جانفزا، «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع و «درّ عصمت» نوشته علی اشرف عبدی در بخش بزرگسال، منابع معرفی شده برای این مسابقه است.

ترابیان افزود: کتاب‌های «با کبوترهای گنبد» نوشته احمد میرزاده و «درختی که بال در آورد داستان‌هایی از زندگی امام جواد (ع) » نوشته مجید ملامحمدی، «امام رضا (ع) » نوشته زهرا عبدی، «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده، «فاطمه و فاطمه» نوشته محمد مهاجرانی و «هشت قصه از امام جواد (ع) » نوشته حسین فتاحی در بخش کودک و سه کتاب «راز آن بوی شگفت» نوشته فریبا کلهر در بخش نوجوان انتخاب شده است.
وی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتاب‌های مسابقه به کتابخانه‌های عمومی میامی و یا برای دریافت فایل کتاب‌ها می‌توانند به نشانی www.razavi.iranpl.ir مراجعه کنند.

در شهرستان میامی پنج کتابخانه فعال وجوددارد. کتابخانه عمومی میامی یکهزار و ۴۰۰، منطقه فرومد ۸۸۰، بخش کالپوش نام نیک ۸۵۰، نردین یکهزار و ۲۰۰ و حسین آباد یک هزار و۱۵۰ عضو فعال دارد.

شهرستان میامی بابیش از ۴۰ هزار تن جمعیت در شرق استان سمنان واقع است.

۷۴۰۸ / ‌۶۱۶۷/‌۷۳۵۷