۱۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۳
کد خبر: 83335623
۰ نفر
سفیر ایران در دمشق: قدس سمبل وحدت مسلمانان است

بیروت- ایرنا- "جواد ترکابادی" سفیر ایران در دمشق روز جهانی قدس را سمبل وحدت بین تمام مسلمانان دانست و گفت: طرح موسوم به معامله قرن تیر آخر توطئه گران است.

سفیر ایران در جریان مشارکت در راهپیمایی روز جهانی قدس در دمشق در گفت و گو با پایگاه خبری العهد افزود: شعار " به سمت قدس" که شرکت کنندگان در راهپیمایی های روز قدس سر دادند، شعار مشترک بین تمام کسانی است که منادی حق هستند و همه را به سمت یک مسیر که همان آزادی است سوق می دهد.


ترکابادی به نشست مکه که در آن ایران به ایجاد بی ثباتی در منطقه متهم شد، اشاره کرد و ادامه داد: آنان می دانند که شکست خورده اند و تیر آخرشان را نشانه رفته اند اما با توطئه ای تحت عنوان معامله قرن راه به جایی نمی برند.


وی با طرح این پرسش که آیا توافقات قبلی از جمله معاهداتی که با برخی نظام های عربی امضا شده و در آن موضوع صلح در قبال سرزمین مطرح شد موفقیت آمیز بود؟، تاکید کرد: پس از شکست همه توطئه ها عوامل توطئه چینی علیه امت مسلمان، اکنون در تلاش هستند با قدرت بیشتری حرکت کنند تا جایگاه خود را ثابت کرده و اهدافشان را محقق سازند اما هر بار شکست می خورند و این بار دونالد ترامپ را آورده اند که تصور می کند هرکار بخواهد می تواند انجام دهد و ما نیز شاهدیم که چطور خواست و اراده خود را در همه زمینه ها تحمیل می کند اما این اراده در برابر تصمیمات استوار امت مسلمان که در راه امام خمینی (ره) و رهبر ایران قدم گذاشته اند، در هم شکسته می شود.


بر اساس این گزارش، ابوالفضل طباطبایی نماینده مقام معظم رهبری در دمشق و رهبران گروههای مختلف مقاومت فلسطین نیز در راهپیمایی های امروز دمشق حضور داشتند.


شبد**خاورم **۱۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =