امام جمعه ساری : مردم امروز انزجار از نظام صهیونیستی را نمایش گذاشتند

ساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی با شرکت پرشور در راهپیمایی روز قدس عشق به ولایت و تنفر و انزجار از نظام صهیونیستی را در سراسر کشور به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری افزود: مردم ولایتمدار ایران اسلامی یک بار دیگر ثابت کردند که گرانی، مشکلات اقتصادی، تحریم‌ها و تهدیدها نمی‌تواند آنان را از وظایف ملی و مذهبی باز دارد.


وی ادامه داد: حضور پرشور مردم در حالی صورت گرفت که آمریکا، نظام صهیونیستی و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی برای عرم شرکت شهروندان در این رویداد جهانی نقشه‌ها کشیدند و در فضای مجازی و رسانه‌های خود فعالیت شبانه روزی داشتند.


نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری از روز قدس به عنوان روز خدا و پیامبر نام برد و شرکت در این رویداد مهم را یک وظیفه عبادی و سیاسی دانست و افزود: مردم ایران اسلامی با حساسیت لازم و بصیرت کافی به فرمان امام راحل لبیک گفته و این روز بزرگ را همواره زنده نگه می‌دارند.


خطیب جمعه ساری حضور جوانان در راهپیمایی روز قدس و سایر مراسم عبادی سیاسی را چشمگیر توصیف کرد و گفت: بر مسئولان واجب است تا به شکرانه رشادتهای آنان در حل مشکلاتشان بکوشند.


او یادآور شد: شرکت گسترده جوانان در مناسبت‌ها در حالیست که دشمنان بیش از همه آنان را هدف گرفته و برای ایجاد فاصله بین جوانان با ارزش‌های دینی از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند.


طبرسی همچنین از حضور چشمگیر مردم بویژه جوانان در شبهای احیاء قدردانی کرد و گفت: امسال برای نخستین بار در شب شهادت حضرت علی (ع) دسته‌های عزاداری در شهرها به راه افتاد.


وی ضمن سپاسگزاری از این حرکت خودجوش افزود: اینگونه مراسم برای سوگواری شهادت امیر المومنین (ع)، آئینی همچون تاسوعا و عاشورا در استان و متعاقب آن در کشور به وجود می‌آید.


خطیب جمعه همچنین خواستار احداث و تجهیز بنیاد مهدویت در مازندران شد و هدف از این بنیاد را معرفی هرچه بهتر امام زمان (عج) و پاسخ به شبهات دانست و از مسئولان و شهروندان خواست تا برای احداث این مرکز همکاری کنند.


وی از کم رنگ شدن یادواره‌های شهدا انتقادکرد و گفت: با توجه به دینی که از شهیدان بر گردن ماست و نیز دسیسه‌های شبانه روزی دشمنان، کم توجهی به اینگونه مراسم می‌تواند خطرات فرهنگی در پی داشته باشد.


۹۹۱۹/‌۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =