چینی ها به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ایران دعوت شدند

پکن- ایرنا- نماینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در شانگهای با اشاره به برنامه های ایران در حوزه جذب توریسم از سرمایه گذاران چینی برای حضور در بخش صنعت گردشگری ایران دعوت کرد.

"حسین خلیفی" روز جمعه در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری چین در نانجینگ واقع در جنوب چین برگزار شد افزود: سرمایه گذاری در این صنعت در تمام کشورهای دارای جاذبه‌های جهانگردی رو به افزایش است ایران نیز به عنوان یکی از کشورهای مقصد گردشگران چینی، ظرفیت‌های زیادی برای سرمایه گذاری در این حوزه دارد.
وی با اشاره به اینکه جذب گردشگران خارجی به ایران یکی از برنامه‌های دفتر بازاریابی و تبلیغات سازمان میراث فرهنگی در شانگهای است به سرمایه گذاران چینی اطمینان داد سرمایه گذاری در زمینه گردشگری ایران پربازده و سودآور خواهد بود.
او تصریح کرد: امکانات موجود در ایران ظرفیت پذیرایی سالانه حدود دو میلیون گردشگر را دارد اما با توجه به موقعیت جداب ایران برای گردشگران به ویژه گردشگران چینی، سرمایه گذاری در این صنعت آینده بسیار خوبی دارد.
خلیفی، طبیعت زیبا با خصوصیات اقلیمی و آب و هوایی ویژه، فرهنگ و تمدن کهن، آداب و رسوم و سنن باستانی و اسلامی و اماکن قدیمی با سبک معماری متنوع و مختلف را از جمله جذابیت‌های گردشگری ایران عنوان کرد.
نماینده بازاریابی و تبلیغات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در شانگهای با اشاره به توسعه روابط چین و ایران در ابعاد مختلف گفت: روابط دو کشور در چهار دهه گذشته از سطح روابط سیاسی و اقتصادی عبور کرده و وارد حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی مانند گردشگری و توریستی شده است و حضور فعالان صنعت گردشگری ایران در نمایشگاه‌های مختلف چین بیانگر این موضوع است.
وی با اشاره به حضور هدفمند ایران در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های معتبر بین المللی اظهار امیدواری کرد شرکت در نمایشگاه‌هایی مانند نمایشگاه گردشگری چین سبب برخورداری از یک خروجی مطلوب برای صنعت گردشگری ایران شود.
نمایشگاه بین المللی گردشگری چین با حضور کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران از امروز جمعه به مدت چهار روز در مرکز بین‌المللی اکسپو شهر نانجینگ واقع در جنوب این کشور آغاز بکار کرد.
در این نمایشگاه که در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع در قالب ۴۰۶ غرفه و با حضور هنرمندان و نمایندگان ۳۱ کشور مختلف برگزار شده است نمایندگان ایران نیز در ۱۰ غرفه آثار خود را عرضه کرده‌اند.
چین سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر به خارج از کشور می‌فرستد و بیشتر از ۸۵ میلیون توریست نیز سالانه به این کشور سفر می‌کنند بر اساس آمار سالانه حدود ۱۱۰ هزار ایرانی به چین سفر کرده‌اند در مقابل حدود ۱۰۰ هزار چینی نیز به ایران سفر کرده‌اند.
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری نانجینگ تا روز دوشنبه از ساعت ١٠ صبح تا ١٨ برپا است.
**آساق **۱۹۰۴**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =