۱۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۵
کد خبر: 83335046
۰ نفر
خروش جامعه ورزش اصفهان در روز قدس

اصفهان - ایرنا - جامعه ورزشی استان اصفهان همگام با سایر اقشار مردم در راهپیمایی روز قدس امسال حضور پررنگ و چشمگیری داشتند.

به گزارش ایرنا، شماری از ورزشکاران، مربیان، داوران و پیشکسوتان با حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس همچون دیگر هموطنان نیز خواهان پایان ستم و ستم بویژه در فلسطین اشغالی و دیگر کشورهای تحت سلطه بیگانگان شدند.


نمایندگان هیات‌های ورزشی همچون هیات روستایی و بازی‌های بومی محلی، بولینگ و بیلیارد، کاراته، رزمی و انجمن‌های ورزشی در این مراسم حضور داشتند.


اعضا و هواداران باشگاه‌های استان اصفهان از جمله فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن، نامی نو و ریف نیز با حضور در میدان نقش‌جهان محل اصلی برگزاری راهپیمایی، انزجار خود از ادامه درگیری‌ها و رهایی مظلومان را خواستار شدند.


مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در این مراسم راهپیمایی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: جامعه ورزشی استان همچون دیگر اقشار و همانند سال‌های قبل با حضور در راهپیمایی روز قدس همبستگی خود را به نمایش گذاشتند.


محمدسلطان حسینی خاطرنشان کرد: ورزشکاران، مربیان، داوران و پیشکسوتان جنب ورزشگاه تختی به عنوان یکی از نمادها و مکان‌های اصلی ورزشی اصفهان گرد هم آمدند و پس از پیمودن چهارباغ عباسی، دروازه دولت و خیابان سپاه خود را به میدان نقش‌جهان محل اصلی حضور شهروندان رساندند.


وی با اشاره به مشارکت ورزشکاران در تمامی صحنه‌ها اضافه کرد: حضور در آئین‌ها و مراسم دینی و ملی همیشه جزء فعالیت‌های جامعه ورزشی بوده است و امسال نیز این حضور پررنگ‌تر و فراگیرتر بود.


مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه جامعه ورزش ظرفیت اجتماعی بالایی دارد، تصریح کرد: این موضوع در تمامی رخدادهایی که به حضور گسترده مردم نیاز است، به چشم می‌خورد.رئیس هیأت ورزش‌های رزمی استان اصفهان در حاشیه راهپیمایی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: رزمی‌کاران پرشمار این هیأت در مراسم روز قدس امسال همانند سال‌های گذشته حضور چشمگیری داشتند و همچون دیگر ورزشکاران پایان ستم و جنگ را در فلسطین اشغالی دیگر نقاط جهان خواستار شدند.


حمیدرضا پارسی منش تصریح کرد: ورزشکاران حضور در راهپیمایی و مناسک مذهبی را در گرو برآورده شدن درخواست‌های خود نمی‌دانند و حضور در مراسمی مانند روز قدس را وظیفه خود به حساب می‌آورند.


وی تصریح کرد: رزمی‌کاران استان اصفهان به جز کلان شهر اصفهان و در میدان نقش‌جهان در دیگر شهرستان‌های استان در مراسم روز قدس حضور یافتند و برآورد می‌کنیم نزدیک به ۵۰۰ ورزشکار از این هیأت در این مراسم شرکت کردند.


رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: حضور در راهپیمایی‌ها وظیفه همه ماست و باید هر سال بصورت پرشورتر برگزار شود.


حمیدرضا غزنوی افزود: رژیم‌های پلید و ستمگر باید بدانند که آزادی خواهان با مقاومت و نثار خون خود در برابر آنان پایداری کرده‌اند و شکست ستمگران حتمی خواهد بود.


وی خاطرنشان کرد: پیوستن به راهپیمایان یک ارزش است و وظیفه خود می‌دانیم که در تمامی مراسم و آیین‌ها حضور پیدا کنیم.


امام خمینی (ره) روز ۱۶ مرداد ۱,۳۵۸ در پیامی خطاب به مسلمانان ایران و جهان، واپسین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامیدند.۶۰۲۲/‏‬ ۶۰۲۰

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha