راهپیمایی روز قدس؛ طنین جاودان حقانیت آزادی خواهان جهان است

تهران - ایرنا - مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: راهپیمایی و اعتراض مسلمانان و تمامی مردم آزادی‌خواه جهان در روز قدس به خاطر دفاع از حقانیت، مظلومیت، پایداری و مقاومت کودکان، زنان و مردان بی دفاعی است که در فلسطبن اشغالی سال‌هاست که ظلم و جور را تحمل می‌کنند.

«کوروش زارعی» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تاکید بر آنکه مساله آزادسازی قدس تنها مساله کشور فلسطین نیست، گفت: قدس به عنوان قبله گاه اول مسلمانان، مربوط به تمامی مردم آزادی‌خواه جهان است که سال‌هاست مورد اشغال رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.


وی ادامه داد: وقتی کودکان، نوجوانان، زنان و مردان بی‌دفاع فلسطینی که جز سنگ چیزی برای دفاع از خود ندارند؛ با اسلحه ها و موشک های رژیم غاصب صهیونیسم و هم‌پیمانان آن مانند آمریکا به فجیع ترین شکل ممکن به قتل می رسند؛ دیگر این اتفاق تنها مربوط به مساله فلسطین نیست.


به گفته مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری،  این همان مفهوم مقاومت و پایداری‌ست که تمامی مردم آزادی‌خواه و پیروان عدالت هنگامی که خاک، سرزمین و ناموس شان مورد تجاوز و اظغال دشمنان قرار می گیرد برای افتخار نام، یاد و دین‌شان آن را هجی می کنند.


وی ادامه داد: مفهومی به نام حقوق بشر برای کشورهای صاحب قدرت در جهان تنها پوششی برای منزه کردن آنها از سیاست های منفعت طلبانه در مسیر تحقق اهداف شوم استعماری و سودجویانه شان به شمار می رود. درست هنگامی که پای عمل و دفاع از حقوق انسان هایی که بی گناه در برابر زیاده خواهی و طغیانگری غاصبانی مانند اشغالگران قدس به میان می آید حتی بخش کوچکی از آن شعارها نیز رعایت نمی‌شود.


کارگردان نمایش «خورشید از حلب طلوع می کند» افزود: اینجاست که رسالت و وظیفه مسلمانان در تمام جهان است تا به شکل عمل گرایانه و نه به شکل رفتار شعاری کشورهای استعمارگر، حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام و جریان انتفاضه آنها را به گوش جهانیان و به ویژه و مدعیان حقوق بشر برسانند.


زارعی تصریح کرد: راهپیمایی و اعتراضی که مسلمانان و تمامی مردم آزادی‌خواه اقصی نقاط جهان در روز قدس انجام می دهند به خاطر دفاع از حقانیت؛ مظلومیت؛ پایداری و مقاومت کودکان، زنان و مردان بی دفاعی است که در سرزمین قدس سال‌هاست که ظلم و جور را تحمل می‌کنند.


وی افزود: در این میان هنرمندان سینما، تئاتر و رشته‌های دیگر نیز، رسالت خود را در این می بینند تا دوشادوش دیگر اقشار و طبقات جامعه و همسو و همگام با دیگر ملت‌ها و مردم آزادیخواه جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور داشته باشندو آنها با شرکت در این حرکت مردمی این شعار را به تمام جهان صادر و یک‌صدا فریاد می زنند که در برابر ظلم خواهند ایستاد.


مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری،  یکی از مهمترین آموزه های مسلمانان را همراهی آنها با دیگر خواهران و برادران مسلمان خود در برابر غم ها و ستم هایی است که بر آنها روا داشته می‌شود.


وی خاطرنشان کرد: اگر حضور مردم مسلمان روزه‌دار ایران در راهپیمایی روز قدس بتواند مرهم کوچکی بر درد و زجرهایی باشد که به شکل مستقیم خواهران و برادران فلسطینی شان هر روز متحمل می شوند، حضور در این راهپیمایی می تواند ادای فریضه همدلی و غمخواری مسلمانان با یکدیگر به عنوان یکی از دستورات دین هدایتگر و مبین اسلام به شمار رود.


فراهنگ **۹۲۶۶**۹۱۸۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ