خراسان جنوبی از استان های پاک در شیوع مصرف مواد مخدر است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: استان خراسان جنوبی به عنوان یکی از استان های پاک در میزان شیوع مواد مخدر است اما به دلیل قرار گرفتن در مسیر عبور مواد مخدر باید اقدامات پیشگیرانه موثر انجام شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمد صادق معتمدیان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی به ویژگی های استان در امر مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: هم مرز بودن با کشور افغانستان به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در جهان، قرار گرفتن در دو کریدور اصلی، همجواری با استان سیستان و بلوچستان به عنوان بیشترین ورودی مواد مخدر به کشور و وجود کویر در استان مهمترین چالش در بحث مبارزه با مواد مخدر است.


مقام عالی دولت در استان، به وجود بیشترین و طولانی ترین مرز با کشور افغانستان اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی با دو استان فراه و هرات در افغانستان شناخته می شوند هم مرز است.


وی به نظر مساعد ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در تقویت ایستگاه های ایست و بازرسی استان اشاره و تصریح کرد: به هر میزان که بتوان ایستگاه های ایست و بازرسی را تقویت نمود به همان میزان در کشف مواد مخدر موفق خواهیم بود و بر همین اساس یکی از مهمترین موارد مدیریت استان در امر مبارزه با مواد مخدر، تقویت این ایستگاه ها در حد توان خواهد بود.


رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی، اشراف اطلاعاتی و انتظامی را از عوامل اصلی موفقیت در کشفیات دانست و از تغییر ذائقه معتادان مواد مخدر از سنتی به صنعتی و پایین آمدن سن مصرف کنندگان مواد مخدر به عنوان چالش های جدی حوزه مواد مخدر در سطح کشور نام برد.


وی به افزایش ۴۲ درصدی کشفیات مواد مخدر در دو ماه ابتدایی سال جاری در استان اشاره کرد و گفت: در این مدت، تعداد ۲۲۸ خودرو از قاچاقچیان مواد مخدر کشف و ضبط شده است.
معتمدیان موفقیت ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور را مستلزم حمایت از فعالیت‌های استان های شرقی دانست و افزود: اگر بناست با مواد مخدر قدرتمندتر از گذشته مبارزه کنیم، باید امکانات مبارزه را در شرق کشور که ورودی مواد مخدر است، افزایش دهیم.
در این نشست که با حضور سردار اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برگزار شد، محمدرضا حسنی مقدم به عنوان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی معرفی و از تلاش های علی زندی دبیر پیشین ستاد در استان تقدیر شد.


۹۸۹۳*۳۰۲۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =