۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83333848
۳۲ نفر
همه برای راهپیمایی روز جهانی قدس دعوتیم

بندرعباس- ایرنا- همه ما مردم و مسوولان استان هرمزگان در آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان برابر با دهم خردادماه 98، برای راهپیمایی روز جهانی قدس دعوتیم و به این حضور لبیک می گوییم.

به گزارش ایرنا، همه ما مردم شیعه و سنی هرمزگان می آییم تا بار دیگر با حضور پرشور و گسترده خود و با وحدتی مثال زدنی در راهپیمایی روز جهانی قدس حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین و سایر مظلومان جهان اسلام اعلام کنیم و نفرت و انزجار خود را از آمریکا و ایادی آن به نمایش بگذاریم.


نهادها، سازمان های مردم نهاد، تشکل های سیاسی، مدیران و مسوولان دستگاه های اجرایی و فرمانداران استان هرمزگان در پیام های جداگانه ای خود و مردم روزه دار این استان را به حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس فرا می خوانند، تا با آمادگی بهتری این روز جهانی را که میراث دار امام خمینی (ره) در دفاع از فلسطین مظلوم و سایر مظلومان جهان بوده را به نمایش بگذارند.


آری در این روز جهانی که میراث دار امام خمینی (ره) در دفاع از فلسطین مظلوم و روز نمایش پایداری است، مردم دریادل، ساحل نشین و جزیره نشین هرمزگانی در دمای بالای40 درجه سانتیگرد پا به خیابان ها می نهند تا با زبانی روزه، یکبار دیگر باز پس گیری و آزادی قدس شریف که با مقاومت میسر است، را فریاد بزنند.


همانگونه که می دانیم روز جهانی قدس، روز حیات اسلام، روز نمایش پایداری، مقاومت و استکبار ستیزی مسلمانان در برابر استکبار جهانی است، این روز مظهر اتحاد و یکپارچگی جهان اسلام و وحدت ملی  است.**دعوت مسوولان از حافظان خلیج فارس برای حضور در روز قدس


آخرین جمعه ماه رمضان از سوی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ به عنوان روز قدس نامگذاری شد و هر ساله راهپیمایی به این مناسبت این روز بزرگ و جهانی در نقطه به نقطه ایران و سایر بلاد اسلامی برای حمایت از مظلومان فلسطین و سایر مظلومان عالم برگزار می شود.


نامگذاری آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان به نام « روز جهانی قدس» نشان از تدبیر و درایت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در نشان دادن حمایت نظام جمهوری اسلامی از تمامی مردم مظلوم جهان است.


ملت رشید ایران اسلامی و ساحل نشینان خطه مکران و حافظان خلیج فارس در تابستانی گرم و با زبانی روزه در روز جهانی قدس همانند همیشه، گام به صحنه اقتدار خواهد نهاد.


بی تردید روز جهانی قدس امسال به لحاظ تشدید سیاست ‌های خصمانه نظام سلطه به سرکردگی ددمنشانه دولت حاکمه شیطان بزرگ، آمریکای تروریست پرور علیه آرمان مقدس فلسطین از جمله طرح توطئه رذیلانه «معامله بزرگ قرن» با همراهی سرسپردگان ذلت پیشه و حکام مرتجع از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار شده است.**امام جمعه بندرعباس: مخالفت مردم هرمزگان با ترفند «معامله قرن»


نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با ضدور بیانیه ای ضمن حضور مردم برای راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: مردم با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز جهانی قدس مخالفت خود را با ترفندهای آمریکای جنایتکار و کشورهای خائن عربی در طرح موسوم به «معامله قرن» را اعلام کنند.


آیت الله غلامعلی نعیم آبادی از مردم هرمزگان این ساحل نشینان خطه نیلگون خلیج فارس خواست با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، توطئه‌ های دشمنان اسلام را بار دیگر خنثی کنند.**استاندارهرمزگان: حامیان استکبار بدانند مسلمانان بیدار هستند


استاندار هرمزگان نیز گفت: حامیان استکبار جهانی و کشورهای جعلی بدانند مسلمانان بیدار هستند و پای آرمان ‌های الهی شان ایستاده‌اند و روز جمعه تصویر بزرگی از ایثار ملت ایران را به نمایش می گذارند.


فریدون همتی افزود: مردم استان هرمزگان با حضور پرشکوه و پر صلابت خود در روز جهانی قدس، جنایت های اسرائیل و استکبار جهانی را در کشتار مردم مظلوم فلسطین محکوم کنند.


وی تاکید کرد: مردم مومن هرمزگان در کنار رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت همواره حامی مظلومان فلسطین و پرچمدار مبارزه با اسرائیل کودک کش و غاصب خواهند ماند.**اهالی فرهنگ و هنر و رسانه هرمزگان روز قدس می آیند


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز از هنرمندان، اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان جهت حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.


رضا کمالی زرکانی، شرکت در گرامیداشت یوم الله قدس را وظیفه همه قشرهای جامعه دانست و عنوان کرد: در این روز همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان به حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از دولت غاصب اسراییل و اقدامات اخیر آمریکا و هم پیمانانش یک صدا فریاد استعمار ستیزی سر خواهند داد.


وی اظهارداشت: هنرمندان هرمزگان نیز با در دست داشتن پلاکادرهای خاص به فراخوان رهبر معظم انقلاب لبیک خواهند گفت و در این حماسه بزرگ شرکت خواهند کرد.**دعوت حضور داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر هرمزگان در روز قدس


مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان نیز با صدور پیامی ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس از مردم روزه‌ دار استان هرمزگان برای اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین دعوت به حضور کرد.


علی اعمی برنطین افزود: روز جهانی قدس مظهر قدرت مردم حق‏ طلب جهان بویژه مسلمانان آزادیخواه است تا انسانیت، دفاع از مظلوم و عدالت خواهی را فریاد زده و در برابر ظلم و ستم بایستند.


وی بیان داشت: با تدبیر حکیمانه امام راحل (ره) آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس نامگذاری شد تا سمبلی برای وحدت، همبستگی جهان اسلام و آزادیخواهان عالم در برابر رژیم کودک کش صهیونیستی و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین باشد.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان اظهارداشت: روز قدس، روز حیات اسلام است و  مردم مسلمان با نمایش وحدت و اقتدارشان، پیام همبستگی خود را به ملت مظلوم فلسطین اعلام می نمایند.


اعمی از آحاد مردم بویژه جوانان، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر دعوت کرد تا با حضور در راهپیمایی یوم الله قدس ندای حق‏ طلبی، دفاع از فلسطین و قدس شریف را سر داده  و انزجار خویش را از جنایات وقیحانه رژیم غاصب صهیونیستی ابراز کرده و وحدت و همبستگی مسلمانان را به نمایش بگذارند.**دعوت فرمانداران از مردم برای حضور در روز قدس


فرماندار رودان نیز در پیامی با دعوت از مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه این شهرستان برای حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس گفت: روز جهانی قدس، نماد وحدت و همدلی مردم جهان با ملت ستمدیده و مظلوم فلسطین و تبلور فریاد اعتراض جهانیان علیه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی است.


مصطفی غلامپور افزود: زنده نگهداشتن روز قدس این یادگار ماندگار و ارزشمند و ابتکار معجزه گون معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) یک تکلیف الهی و فریضه دینی است.


وی بیان داشت: همچنین این روز بزرگ به لحاظ تشدید سیاست ‌های خصمانه نظام سلطه به سرکردگی ددمنشان دولت حاکمه شیطان بزرگ، آمریکای تروریست پرور علیه آرمان مقدس فلسطین از جمله طرح توطئه رذیلانه «معامله بزرگ قرن» با همراهی سرسپردگان ذلت پیشه و حکام مرتجع از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار شده است.


فرماندار رودان از مردم این شهرستان خواست در عمل به آموزه های دین مبین اسلام در خصوص مسوولیت دفاع از مظلومان و همچنین ارج نهادن به آرمان های والای انقلاب و امام (ره) و با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب، با شرکت گسترده و پرشور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، انزجار و خشم خود را علیه استکبار جهانی و اسرائیل غاصب به نمایش گذاشته و ضمن حمایت از مردم مسلمان و ستمدیده ی فلسطین، پیام مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر زیاده ‌خواهی های استکبار را به گوش جهانیان برسانند.


**فرماندار بستک نیز روز قدس را متعلق به جهان اسلام دانست و گفت: روز قدس هدیه ای است که امام خمینی (ره) برای ما به یادگار گذاشته و حضور در راهپیمایی تکلیف دینی و ملی است.


حسینی قتالی خاطرنشان کرد: روز قدس روز همبستگی ملت ایران و جهان اسلام با مردم مظلوم فلسطین و روز اظهار خشم و نفرت از ددمنشی های رژیم صهیونیستی و حامیان آنها بویژه آمریکاست.


 وی اظهار داشت: راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان بستک بعد از اقامه نماز جمعه از مسجد جامع این شهر تا میدان شورا برگزار می‌شود.


** معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرخمیر نیز گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس نماد اقتدار و انسجام ملت ایران است و مردم این شهرستان با حضور در این راهپیمایی همدردی و همدلی خود را با مردم مظلوم فلسطین به جهانیان نشان خواهند داد.


فرزاد دهقانی ادامه داد: راهپیمایی روز قدس امسال با توجه به تحرکات دشمنان در سطح منطقه از اهمیت بسیار بالایی نسبت به سال های گذشته برخوردار است.


وی شرکت همه قشرها و گروه ها در این راهپیمایی را خواستار شد و افزود: از همه مردم مومن و روزه دار شهرستان بستک دعوت می شود تا در مراسم این روز حضور یافته و در ثبت حماسه ای دیگر مشارکت کنند.


معاون فرماندار بندرخمیر گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر خمیر جمعه 10 خرداد ساعت  11 و 30 دقیقه از محل سه راه شهرداری به سمت مسجد حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و در شهر رویدر بعد از نماز جمعه از مسجد جامع این شهر به طرف چهار راه درمانگاه برگزار شود.**راهپیمایی روز جهانی قدس نمایش قدرت امت اسلام  و ملت های مظلوم 


سرپرست فرمانداری سیریک نیز با دعوت از مردم این شهرستان جهت شرکت در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس شریف گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس فرصت نمایش اقتدار امت اسلام و ملت های مظلوم علیه بنیان های ظلم است.


احمد جمالدینی افزود: بی تردید ملت رشید ایران اسلامی و ساحل نشینان خطه مکران، حافظان غیور تنگه هرمز در شهرستان سیریک در روز جهانی قدس همانند همیشه گام به صحنه اقتدار خواهد نهاد.


وی بیان داشت: دفاع از مردم ستمدیده فلسطین و زنده نگه داشتن این وصیت تاریخی امام راحل رسالتی است مهم که امروزه بایستی بیش از هر زمان دیگری به آن پرداخت و امسال نیز یکبار دیگر این روز بزرگ را در تاریخ همه با هم ثبت و ماندگار خواهیم کرد.


سرپرست فرمانداری سیریک اظهارداشت: بعنوان خادم همه شما مردم از اقشار مختلف دعوت می نمایم به نشانه سرکوبی ستم و در حمایت همیشگی از آرمان های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی، امسال نیز در راهپیمایی روز جهانی  قدس حضور یافته و یک بار دیگر انزجار خود را از استکبار جهانی و رژیم منهوس و آدم کش صهیونیست به دنیا اعلام می نمایم.


جمالدینی ادامه داد: بدون شک، نامگذاری آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان به نام « روز جهانی قدس» نشان از تدبیر و درایت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در نشان دادن حمایت نظام جمهوری اسلامی  از تمامی مردم مظلوم جهان است.


وی یکبار دیگر ضمن اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و اظهار انزجار از اقدامات رژیم صهیونیستی، از آحاد مردم انقلابی، ولایتمدار و همیشه در صحنه ی سیریک خواست که با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین و برائت از رژیم اشغالگر قدس و ایادی استکبار جهانی همگام با سایر مسلمانان جهان ، تبلور دیگری از وحدت امت اسلامی را پدید آوریم.**نماینده خبرگان خراسان رضوی سخنران ویژه روز قدس در هرمزگان


رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین یادآورشد: سخنران ویژه مراسم روز جهانی قدس در بندرعباس «آیت الله سید احمد حسینی خراسانی» نماینده خبرگان خراسان رضوی است.


حجت الاسلام غلامعلی ارجمند افزود: نماز جمعه این هفته بندرعباس نیز به امامت آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان اقامه می ‌شود.


** مسیرهای راهپیمایی روز قدس در هرمزگان


رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرها، بخش ها و جزیره های این استان در آخرین ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.


حجت الاسلام ارجمند افزود: مسیر راهپیمایی در شهر بندرعباس از ساعت 11 ظهر روز جمعه دهم خردادماه از بوستان دباغیان (پارک شهر) تا مسجد جامع بندرعباس محل برگزاری نماز جمعه است.


وی بیان داشت: مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در میناب ساعت ۱۱ از چهار راه بسیج تا مسجد امام خمینی (ره)، رودان ساعت ۱۲ ظهر از میدان امام (مرکزی) تا مسجد جامع، جاسک ساعت ۱۱ از میدان امام به سمت گلزار شهدا، سیریک بعد از نمازجمعه از مسجد صاحب الزمان تا مسجد جامع فکری و بشاگرد (شهر سردشت) ساعت ۱۱ از میدان ولایت تا مسجد جامع است.


این مسوول اظهارداشت: همچنین مسیر راهپیمایی در بندرخمیر ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه از چهار راه شهرداری تا مسجد علی بن ابیطالب، بستک بعد از نماز جمعه از مسجد جامع شهر بستک تا هتل جهانگیریه، پارسیان بعد از نماز جمعه از مصلی تا میدان ولیعصر و بندرلنگه بعد از نماز جمعه از مسجد جامع تا دفتر امام جمعه است.


ارجمند یادآورشد: مسیر راهپیمایی روز قدس در شهر حاجی آباد نیز ساعت ۱۱ از میدان ولایت تا مسجد جامع، شهر قشم بعد از نمازجمعه از مصلای امام علی (ع) و مسجد جامع به سمت امامزاده سید مظفر (ع)، جزیره هرمز ساعت ۱۱ و ۳۰ از میدان بسیج تا مسجد ابوالفضل و شهر بوموسی ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه صبح از اداره تبلیغات اسلامی تا مسجد جامع امام حسن مجتبی (ع) اعلام شده است.


وی گفت: راهپیمایی روز قدس در بخش رودخانه (رودان) بعد از نماز جمعه از میعادگاه نماز جمعه تا میدان شهدای گمنام، بخش سندرک (میناب) ساعت ۹ صبح از مقابل کتابخانه امام علی (ع) تا مسجد جامع، تازیان بالا (بندرعباس) ساعت ۹ صبح از سه راهی کوه گنو تا گلزار شهدا، بخش گوهران (بشاگرد) ساعت ۹ صبح از روبروی مجتمع بهزیستی تا مسجد صاحب الزمان و بخش گافر و پارامون (بشاگرد) ساعت ۹ صبح از بخشداری تا مجتمع رضوی است.


رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: راهپیمایی روز قدس در بخش احمدی (حاجی آباد) نیز ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه از یادمان شهدای گمنام تا مسجد ابولفضل (ع)، بخش توکهور و هشتنبدی (میناب) ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه از بخشداری توکهور تا مسجد جامع هشتنبدی، شهر جناح (بستک) بعد از نماز جمعه از مسجد جامع تا سه راه مسجد جامع است.


ارجمند یادآورشد: در بندر چارک (بندرلنگه) نیز مسیر راهپیمایی روز قدس بعد از نماز جمعه از مسجد جامع اهل سنت تا مجتمع فرهنگی ولی عصر، در بخش مهران بندرلنگه نیز بعد از نماز جمعه مسجد جامع اهل سنت شهر لمزان تا بلوار جمهوری اسلامی، تیرور (میناب) ساعت ۹ صبح از روبروی شهرداری قدیم تا حسینیه مرکزی، بندرزک ساعت ۱۱ از میدان امام حسین تا مسجد جامع، قلعه قاضی بعد از نماز از مسجد جامع تا بانک ملت، بخش تخت ساعت ۹ صبح از دبیرستان امام صادق تا مسجد فاطمیه، فین بعد از نماز از مسجد ابوالفضل (ع) تا میدان معلم، بیکاه (رودان) ساعت ۹ صبح از مقابل ساختمان بخشداری تا مسجد پاکوه و در بخش شمیل نیز ساعت ۱۱ از مدرسه رازی تا مسجد صاحب الزمان (عج) است.**اعمال محدودیت های ترافیکی روز قدس در بندرعباس


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بندرعباس نیز گفت: به منظور برگزاری راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس  فردا جمعه از ساعت 9 صبح محدودیت ترافیکی در این شهر اعمال می شود.


سرهنگ علی اکبر ملایی افزود: براین اساس از ساعت 9 صبح فردا جمعه دهم خرداد تا پایان مراسم راهپیمایی، رفت و آمد تمام وسایل نقلیه از میدان امام (ره) تا انقلاب و بلوار شهید مطهری شهر بندرعباس ممنوع است.


وی بیان داشت: پارک هرگونه وسایل نقلیه خودرویی و موتوری نیز از ساعت 8 صبح روز جمعه، در طول مسیر راهپیمایی در دو سمت خیابان ممنوع است.


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بندرعباس اظهارداشت: درصورت مشاهده  هر خودرو پارک شده با جرثقیل حمل و به پارکینگ منتقل می شود.


ملایی ادامه داد: رانندگان و مسافرانی که قصد رفت و آمد از این مسیر را دارند می توانند از مسیرهای جایگزینِ بلوار جمهوری اسلامی، شهید چمران و بلوار ساحلی استفاده کنند.


وی از شهروندان بندرعباس خواست در روز راهپیمایی از آوردن خودرو های شخصی و موتور سیکلت در محدودیت های یاد شده خودداری و برای رفت و آمد از خودروهای عمومی استفاده کنند.


7195/6048


           

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =