نماینده سنقر: حمایت از سرمایه گذاری نیاز اولیه استان کرمانشاه است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از سرمایه گذاری و تامین امنیت آن از نیازهای اولیه امروز کشور و بخصوص استان کرمانشاه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی سنقر در شهرک صنعتی این شهرستان با حضور معاون وزیر نفت؛ افزود: امروز بعد از سرمایه گذاری امنیت باید اقتصاد را حمایت کند و فردا اقتصاد بخصوص در مناطق مرزی امنیت آور می شود.
او ظرفیت سرمایه گذاری در شهرستان سنقر و کلیایی را در بخش های مختلف بالا دانست و گفت: دولت و شرکت های خصوصی باید برای سرمایه گذاری در استان کرمانشاه و شهرستان سنقر بپردازند.
حسینی کیا، برند فرش سنقر را جهانی دانست و گفت: این ظرفیت اکنون مغفول مانده و باید در این زمینه حمایت های بیشتری شود.
او همچنین افزود: این شهرستان در زمینه دانه های روغنی نیز ظرفیت بالایی دارد و می توان از این طرفیت برای ایجاد کار و اشتغال استفاده کرد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در ادامه به موقعیت استراژیک شهرستان سنقر و کلیایی اشاره کرد و گفت: این شهرستان با استان کردستان، کرمانشاه و همدان ارتباط دارد و موقعیت ویژه ای دارد.
حجت الاسلام حسینی کیا در ادامه به وجود ۲ سد و منابع آبی مناسب ور این شهرستان سنقر و کلیایی نیز به عنوان ظرفیت دیگر این شهرستان نام برد و افزود: ظرفیت ایجاد واحدهای مختلف پتروشیمی باتوجه به وجود خط گاز وجود دارد.
او با قدردانی از هلدینگ خلیج فارس برای ایجاد واحد پتروشیمی تاکید کرد که آمادگی حضور سایر سرمایه گذاران دولتی و خصوصی در این شهرستان هستیم.
وی به تقدیم ۴۰۰ شهید شهرستان سنقر و کلیایی به انقلاب تیز اشاره کرد و گفت: این مردم دین خود را به انقلاب خدا کردند و اکنون نوبت مشکلات است که برای توسعه شهرستان تلاش نمایند.


شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶