جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی اثرگذار در ترویج فرهنگ مطالعه است

همدان - ایرنا - نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی در شرایط فعلی جامعه، اقدام فرهنگی اثرگذار در ترویج فرهنگ مطالعه و گرایش جوانان به کتاب است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان همدان، محمد کاظمی اظهار داشت: در شرایطی که فضای مجازی، کتابخوانی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت بی نظیری محسوب شده و از این اقدام فرهنگی حمایت می کنیم.


وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر کتابخوانی تحت تاثیر فضای مجازی به شدت کاهش یافته و این اقدامات فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه برای نسل جوان می تواند موثر باشد.


نائب رییس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با تمام توان از این اقدام فرهنگی حمایت می کنیم تا به بهترین شکل ممکن برگزار شود.


امسال نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی و معارف دینی برگزار می شود و در این دوره از جشنواره ۱۲ کتاب در سه رده سنی «کودک ۴تا ۱۲ سال»، «نوجوان ۱۳ تا ۱۷ سال» و «جوان و بزرگسال ۱۸ سال به بالا» معرفی شده است.


فایل‌های الکترونیکی کتاب در دسترس همگان به صورت رایگان قرار دارد وعلاقه مندان برای دریافت فایل کتاب‌ها می‌توانند به آدرسwww.razavi.iranpl.ir مراجعه و یا برای دریافت امانی کتاب‌های مسابقه به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مراجعه کنند.


شرکت کنندگان می توانند تا ۲۸ خرداد ماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.


۷۵۲۷/‏۲۰۸۷

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha