۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83333600
۰ نفر
۵۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - جانشین فرمانده مرزبانی کردستان از کشف ۵۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در یک ماه گذشته در مرزهای این استان خبر داد.

سرهنگ رضا الماسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای کنترل مرزها و به منظور جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور مرزبانان استان کردستان در یک ماه گذشته توانستند در چندین عملیات دقیق و برنامه ریزی شده مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق را کشف کنند.


وی اضافه کرد: مرزبانان در این عملیات ها، ۲۱ هزار و ۷۵۰ پاکت سیگار خارجی، ۱۴۵ هزار لیتر مواد سوختی، ۱۱ هزار و ۳۹۱ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و ۱۶۲ هزار و ۴۸۰ قلم داروی قاچاق از قاچاقچیان کشف و ضبط کردند.


جانشین فرمانده مرزبانی کردستان با اشاره به دستگیری ۵۹ قاچاقچی و توقیف ۵۶ دستگاه وسیله نقلیه در این ارتباط افزود: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۵۹ میلیارد ریال برآورد کردند.


سرهنگ الماسی با اشاره به اینکه مرزبانی کردستان برای مقابله با قاچاق کالا، پوشش خلاهای مرزی و بحث انسداد مرز را در طول ۲۲۷ کیلومتر نوار مرزی استان با جدیت در دستور کار خود قرار داده است، یادآور شد: مرزبانی با استقرار پاسگاه ها و برجک های مرزی و خدمات شبانه روزی مرزبانان مستقر در نقاط صفر مرزی تمام توان خود را برای مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه از مبادی غیر رسمی به کار گرفته است.


۶۱۰۸/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =