۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 83333570
۰ نفر
۲ رشته در دانشگاه تک جنسیتی آموزش عالی شرق کشور ایجاد شد

بجنورد- ایرنا- رئیس دانشگاه کوثر بجنورد گفت: ۲ رشته تحصیلی جدید به تنها دانشگاه تک جنسیتی آموزش عالی شرق کشور افزوده شد.

دکتر علیرضا حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دانشگاه در سال تحصیلی جدید دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی در گرایش ادبیات روایی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته زبان و مترجمی زبان عربی در مقطع کارشناسی پذیرش دارد.

وی افزود: با ایجاد ۲ رشته جدید، شمار رشته های این مرکز تک جنسیتی آموزش عالی شرق کشور به ۲۰ رشته گرایش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رسید.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد اظهار داشت: هم اکنون افزون بر ۲ هزار و ۸۰۰ دانشجو در سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و علوم فنی و مهندسی این دانشگاه تحصیل می کنند.

وی اظهار داشت: دانشگاه کوثر بجنورد، ویژه دختران، سال ۹۱ با هفت رشته و جذب ۲۵۰ دانشجو فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و اکنون رتبه دوم دانشجو را در بین دانشگاه های تک جنسیتی کشور دارد.

حسینی با اشاره به فعالیت هشت دانشگاه تک جنسیتی در کشور گفت: دانشگاه کوثر بجنورد، پس از الزهرای تهران، دومین دانشگاه بزرگ تک جنسیتی و تنها مرکز دانشگاهی ویژه دختران در شرق کشور است.

وی گفت: این دانشگاه در سال ۹۰ موافقت اصولی و سال ۹۱ موافقت قطعی خودش را از شورای گسترش گرفت و اکنون افزون بر ۲ هزار و ۷۰۰ دانشجو دارد که حدود ۶۲ درصد آنان غیربومی و از استان های مختلف کشور جذب شده اند.

حسینی با اشاره به توانایی بالای این دانشگاه از نظر علمی و نرم افزاری، خواستار مساعدت دستگاه های مختلف استان برای رفع نیازهای فیزیکی این مرکز شد.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد اظهار داشت: این دانشگاه علاوه بر ۵۴ عضو هیات علمی، شماری از استادان مدعو را به خدمت گرفته که دارای سوابق درخشان پژوهشی و آموزشی هستند.

در استان خراسان شمالی بیش از ۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی، پیام نور، آزاد و سایر مراکز آموزش عالی تحصیل می کنند.۳۰۰۷/‏‬ ۶۰۴۲


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =