۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۵
کد خبر: 83333425
۰ نفر
هرمز، بهشت رنگ ها روی مدار توسعه

بندرعباس- ایرنا- یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید توسعه آبادانی و ایجاد زیرساخت های عمرانی در جزیزه های ۱۴ گانه استان هرمزگان از جمله جزیره هرمز با توجه به جاذبه های گردشگری ویژه آن است.

به گزارش ایرنا، در همین راستا دولت برنامه های بسیار خوبی برای توسعه این بندر در نظر گرفته و از حضور بخش خصوصی نیز در اجرای پروژه های این جزیره حمایت می کند.


بنیاد برکت نیز در کنار دولت برای عمران و آبادانی جزیره هرمز گام برداشته و در اجرای طرح های عمرانی این جزیره مشارکت دارد و بخشی از هزینه ها را تامین می کند.


گام های سازنده دولت در جهت عمران و آبادانی جزیره رنگین کمانی هرمز، آن را روی مدار توسعه قرار داده و زمینه های حضور بیشتر گردشگران در این منطقه را فراهم کرده که نشان از موثر بودن اقدامات انجام شده در جهت توسعه این جزیره دارد.


هرمز جزیره ای بیضی شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس در فاصله هشت کیلومتری بندرعباس قرار گرفته که به سبب موقعیت راهبردی جغرافیایی، بازرگانی و همسایگی با تنگه هرمز به کلید خلیج فارس نیز شهره است.


**جزیره هرمز بهشت رنگی


جزیره هرمز به بهشت زمین و جعبه مداد رنگی با بیش از ۹۰ طیف رنگی شهرت دارد؛ جزیره ای که تمامی رنگ های دنیا یکجا در آن جمع شده و یک تابلوی نقاشی زیبا خلق کرده است.


سواحل رنگی، دره مجسمه ها، پرتگاه های صخره ای و سنگی بکر در کنار دریا، غارهای دریایی، قلعه پرتغالی ها، دره مجسمه ها، حیات وحش جانوری و دریایی مانند آهوان، لاک پشت ها و شقایق های دریایی، آبسنگ های مرجانی، گنبدهای رنگارنگ نمکی، پوشش گیاهی بومی و جنگل های مانگرو از جمله جاذبه های دینی و گردشگری جزیره هرمز است.


این جزیره بیضی شکل به مساحت ۴۲ کیلومتر مربع و مختصات جغرافیایی ۲۷ درجه شمالی و۵۶ درجه شرقی در دهانه تنگه هرمز و در میان آب های خلیج فارس قرارگرفته است.


هرمز پیش از این زیر نظر شهرستان قشم بود که با تصویب هیات وزیران بخش هرمز درپنجم اسفند ماه ۹۷ و ابلاغ آن در تاریخ هشتم اسفند ماه پارسال توسط معاون اول رییس جمهوری به شهرستان بندرعباس پیوست.**سفر ۷۰۰ هزار گردشگر به جزیره هرمز


استاندار هرمزگان اظهار داشت: با اقدام های مناسب صورت گرفته در جزیره هرمز در طول سال گذشته افزون بر ۷۰۰ هزار گردشگر به جزیره هرمز سفر کردند.


به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد راهبری توسعه پایدار جزیره هرمز بیان داشت: این شمار گردشگر وارد شده به جزیره هرمز در مقایس با سال قبل تر، ۵۰ درصد رشد داشته است.


وی افزود: هدف نهایی ما این است که برای حضور بخش قابل توجهی از گردشگران در جزیره هرمز امکانات لازم ایجاد شود تا از این طریق برای مردم جزیره هرمز اشتغالزایی و در آمدزایی صورت بگیرد.** ۲۸ پروژه اولویت دار در جزیره هرمز در حال اجرا است


استاندار هرمزگان در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشت: ۲۸ پروژه دارای اولویت از جمله رینگ دور جزیره شامل جاده، نور، مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی و همچنین طرح های گردشگری در جزیره هرمز در حال اجراست.


همتی ادامه داد: بخشداری هرمز باید کنترل و هماهنگی های لازم را در راستای تسریع در اجرای این پروژه ها انجام دهد.


استاندار هرمزگان افزود: ۵۰ درصد از اعتبارات مورد نیاز این طرح‌ها از منابع استانی و ۵۰ درصد دیگر توسط بنیاد برکت تامین می شود.


همتی تصریح کرد: در مجموع سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال پروژه در چند مرحله برای توسعه جزیره هرمز در نظر گرفته شده که روند اجرای این طرح ها به شکل مناسبی در حال انجام است.


** حمایت از سرمایه گذاران در جزایر هرمز و لارک


وی در این نشست تصریح کرد: متقاضیان بسیاری برای سرمایه‌گذاری در جزیره هرمز اعلام آمادگی کرده اند..


استاندار هرمزگان گفت: به سرمایه گذاران جهت فعالیت و سرمایه گذاری در جزایر هرمز و لارک تسهیلات با نرخ سود بانکی صفر درصد و به سرعت پرداخت می‌شود، تا طرح‌های توسعه ای را در این جزیره ها به اجرا درآورند.


وی خاطرنشان کرد: علاقه مندیم تا مردم جزیره هرمز نیز در اجرای پروژه های این جزیره از جمله ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی مشارکت داشته باشند.


۷۱۹۸/۶۰۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha