۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۶
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83333258
۰ نفر
استاندار خراسان شمالی: بانک‌های خصوصی، استان را نپیچانند

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: بانک‌های خصوصی باید نقش خود را در حوزه سرمایه گذاری ترسیم کرده و بدون پیچاندن استان، تکلیف خود را در استان و اجرای سند توسعه مشخص کنند.

به گزارش ایرنا؛ محمدعلی شجاعی روز چهارشنبه در نشست با مدیران بانک‌های خصوصی استان از بانک‌ها به عنوان پیشران اصلی اقتصاد کشور و استان یاد و بیان کرد: در این راستا باید تک تک بانک‌ها تکلیف خود را برای ارزیابی در سند توسعه تا پایان سال ۹۸ ارائه دهند.
وی خطاب به بانک‌ها افزود: ما را نپیچانید و کاری که در استان قابل انجام است و اختیار آن را دارید به تهران و مرکز نکشانید و تنها اگر در جایی امکان قانونی لازم برای اجرا در استان را ندارید از مرکز استعلام کنید.
شجاعی با بیان اینکه بسیاری از بانکها سرمایه و منابع مردم را از استان خارج می کنند، گفت: بانک‌های خصوصی باید نقش خود را در استان مشخص کنند و این تصور را که بانک‌های خصوصی هیچ تکلیفی نداشته و می توانند بدون تکلیف به راه خود ادامه دهند، از سر به در کنند.


وی به مشخص شدن تکلیف بانک‌های خصوصی در سند توسعه در قالب منابع و چهارچوب هزینه کرد آن تاکید کرد و اظهار داشت: این بانک‌ها باید طی یک هفته مشخص کنند که چه امکانی برای سرمایه گذاری در بخش خارجی و ارزی و … دارند تا برنامه لازم با نظر مشورتی خود بانک‌ها تدوین شود.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی خواستار اعلام برنامه استان به مرکز و توجیه کردن آنها برای همراهی با استان شد و گفت: برخی از بانک‌ها به غلط گمان می‌کنند که مستقل هستند در حالی که باید این ذهنیت را پاک کنند چون ما همه مجموعه ای به هم پیوسته هستیم و قرار است با هم در استان کار کنیم.
وی به پرهیز از کار انفرادی نیز تاکید کرد و افزود: کار برای خود قطعاً نمی‌تواند در استان ادامه پیدا کند زیرا که یک مدیر باید برای استان کار کند وگرنه اسمش را مدیر و رئیس نمی‌گذاشتند.
شجاعی با اشاره به لزوم اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: اگر بانک خصوصی مصوباتی را انجام نداده که بر خلاف قوانین و مقررات بوده حق دارد، در غیر این صورت ۱۰۰ درصد وظیفه دارد که این قوانین و مصوبات را انجام دهد.
وی افزود: اگر بانک به این مصوبات توجهی نمی‌کند معلوم است حال آن بانک خوب نیست و نمی‌داند در این کشور در چه شرایطی قرار داریم و نمی فهمد اوضاع چندان مطلوب نیست.
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه در این شرایط کاری به شخص نداریم بلکه یک مدیر ویژه می‌خواهیم، اظهار داشت: در شرایط حاضر، داشتن نگاه بی خیالی نسبت به تعطیلی و عدم راه اندازی واحدها مورد پذیرش نیست.
وی خواستار تحلیل کارشناسی اقتصادی آمار ارائه شده از سوی بانک‌ها شد و گفت: اعداد و ارقام چیزی به ما نمی‌گوید بنابراین باید این آمار تحلیل شود تا مشخص شود وضعیت ما چگونه است و چگونه باید رفتار کنیم.


* شبکه بانکی و بروکراسی اداری مردم را بدبخت کرده است


شجاعی خاطرنشان کرد: خراسان شمالی در مؤلفه‌های کسب و کار و بروکراسی اداری و شبکه بانکی شاگرد اول است و همین امر باعث شده همه دست به دست هم داده و مردم را بدبخت کنند..
وی خاطرنشان کرد: در مجموع سرجمع معدل نظام بانکی و اداری استان بسیار بد است و جایی برای دفاع ندارد.
استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: اگر نگاه مثبت به توسعه نداشته باشیم کار مردم راه نمی‌افتد بنابراین باید شرایط را بهتر و امکانات را اعلام کنیم تا سرمایه گذاران بتوانند استان‌های بزرگ را رها کرده و وارد خراسان شمالی شوند.
به گزارش ایرنا در این نشست چند تن از مدیران بانک‌های خصوصی استان و مدیران مرتبط پیرامون مسائل بانکی و مشکلات موجود مطالبی را ارائه کردند.
ط / ۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =