قدس امروز سمبل مبارزه با استکبار جهانی است

تهران- ایرنا- دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس اعلام کرد: قدس امروز سمبل مبارزه با استکبار جهانی است که با مقاومت، مبارزه و شهادت، پوشالی بودن اعلام غیر قانونی و یک جانبه قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالی و جعلی صهیونیستی را ثابت کرده است.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین امروز- چهارشنبه- با صدور این بیانیه که به مناسبت روز جهانی قدس منتشر شده، تصریح کرد: اگر مقاومت، رژیم صهیونیستی را زمین گیر نکرده بود، اینک شاهد دست اندازی آن به دیگر سرزمین‌های منطقه از مصر گرفته تا اردن و عراق و خلیج فارس و غیره بودیم.

در این بیانیه آمده است: قدس قبله اول مسلمین، معراج پیامبر اکرم (ص) به عرش الهی، زادگاه پیامبران الهی، امروز در زیر چکمه صهیونیست‌های جهانخوار و زخم خورده از خنجر خونین دولت آمریکای نژادپرست حامی صهیونیسم، با تمام وجود، ما و امت‌های اسلامی را فرا می‌خواند تا به یاری آن بشتابیم و با حمایت از مقاومت و پایداری، بار دیگر روح تسامح، معنویت و عبادت در قدس شریف طنین افکن شود.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین یادآور شد: در چهارمین دهه برگزاری روز جهانی قدس، روز خروش و خیزش، امت اسلام و انسان‌های آزاده، با لبیک به ندای جهانی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب و حمایت از مظلومان عالم به ویژه مردم مظلوم فلسطین، از جبهه استکبار و در رأس آن غده سرطانی رژیم اشغالگر قدس، اعلام برائت خواهند کرد.

در این بیانیه تاکید شده است: است قدس امروز سمبل مبارزه با استکبار جهانی به سرکردکی شیطان بزرگ، آمریکا است که با مقاومت، مبارزه و شهادت، پوشالی بودن اعلام غیر قانونی و یکجانبه قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالی و جعلی صهیونیستی، انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و غیر قانونی بودن الحاق جولان سوریه به سرزمین‌های اشغالی را ثابت کرده است.

در بیانیه کنفرانس دائمی حمایت از انتفاضه فلسطین همچنین آمده است: روز قدس امسال رنگ و بوی حماسی‌تری دارد، مقاومت فلسطین در دومین سال برگزاری تظاهرات بازگشت و شروع انتفاضه موشک به جای سنگ، بطلان معامله قرن ترامپ را همانند شکست و مرده به دنیا آمدن طرح خاورمیانه بزرگ در جنگ ۳۳ روزه، رقم خواهد زد.

در این بیانیه تصریح شده است خیانت آشکار عربستان سعودی، بحرین و امارات به هفت دهه مبارزه، پایداری و شهادت هزاران زن و کودک و جوان فلسطینی، با تلاش برای قبح زدایی از عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها و برگزاری نشست‌هایی همچون منامه با هدف هموار ساختن طرح معامله قرن ترامپ، بی تردید بی پاسخ نخواهد ماند و ملت‌های بیدار و آگاه این کشورها به حمایت از قدس و فلسطین به پا خواهندخاست.

** مقاومت، مسیر اصلی آزادسازی قدس و تشکیل کشور واحد فلسطینی است

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین یادآور شد: همانگونه که بارها رهبر معظم انقلاب تاکید فرموده‌اند؛ مقاومت مسیر اصلی آزادسازی قدس شریف و تشکیل کشور واحد فلسطینی در سراسر سرزمین تاریخی و به پایتختی قدس است و علیرغم تلاش برخی کشورهای مرتجع عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اعلام می‌داریم که مقاومت هوشمند تر از آنست که در دام طرح‌های سازش و از جمله طرح شکست خورده معامله قرن افتد.

در این بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت این روز تاریخی و مقدس اعلام کرد: همپای ملت بزرگ و قهرمان ایران زمین و ملت‌های اسلامی و آزادی خواهان جهان، با شرکت در راهیپمایی جهانی روز قدس، با آرمان‌های امام خمینی در مسیر آزادی قدس و سرزمین‌های اشغالی عهدی دوباره خواهد بست.

سیام *۹۳۱۴** ۱۳۳۶

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =