۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۹
کد خبرنگار: 1022
کد خبر: 83332842
۰ نفر
گلستان دارنده رتبه سوم کشور در جذب وام رونق تولید

گرگان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت گلستان گفت که این استان از محل اعتبارات سال ۹۷ تسهیلات طرح رونق تولید، هفت هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال وام برای ۱۸۱ واحد تولیدی جذب کرده و دارنده رتبه سوم کشور است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی این سازمان، حسینقلی قوانلو در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار داشت: همچنین سال گذشته پرداخت مستقیم توسط بانک‌ها به واحدهای تولیدی استان انجام شد و در مجموع ۱۵ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال وام در اختیار صنایع استان قرار گرفت.


قوانلو افزود: گلستان در جذب وام رونق تولید در سال ۹۵ با هفت هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال رتبه هفتم، در سال ۹۶ با ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رتبه پنجم و در سال قبل با ۱۵ هزار و ۸۴۰ ریال رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داد.


میانه اسفندماه ۹۷ حسین طلوعیان معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از ابلاغ پرداخت ۶ هزار و ۷۷ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و منابع بانک‌ها در قالب موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه برای رونق واحدهای تولیدی گلستان خبر داده بود.


کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در گلستان از سال ۹۵ فعال شده است.


طبق گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در این استان شمالی یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در بخش صنعت و صنایع تبدیلی کشاورزی وجود دارد که ۹۷ درصد آن را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد.


اقتصاد اصلی ساکنان استان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان بر پایه کشاورزی استوار است.


۶۲۰۴/۳۰۹۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =