۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83332557
۰ نفر
سه ایرانی در تیم منتخب جام ملت های فوتبال آسیا

تهران- ایرنا- تارنمای رسمی کنفدارسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) گزارش فنی و آمار تیم‌های حاضر در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا را منتشر کرد که نام علیرضا بیرانوند، اشکان دژاگه و سردار آزمون در تیم منتخب آسیا به چشم می خورد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC روز چهارشنبه نوشت: تیم ناظران فنی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا چالشی را پیش رو داشتند تا تیم منتخب ۲۳ نفره ای را انتخاب کنند و اگر چه در مرحله گروهی بازیکنان زیادی با عملکردی تحسین برانگیز وجود داشتند اما تصمیم بر این شد که بازیکنان تیم‌های حذف شده از مرحله گروهی در فهرست مذکور جای نگیرند.


بر این اساس، فهرست مذکور رفته رفته کوچک‌تر کوچک‌تر و در نهایت فهرست تیم منتخب ۲۳ نفره جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات متحده عربی انتخاب شد.


دروازه بان ها: علیرضا بیرانوند (ایران)، شویچی گوندا (ژاپن) و سعد الشیب (قطر).


مدافعان: بندر الحبابی (امارات)، بوعالم خوخی (قطر)، یوتو ناگاتومو (ژاپن)، حسن عبدالکریم (قطر)، مایا یوشیدا (ژاپن)، بسام الراوی (قطر) و کیم مین جائه (کره جنوبی).


هافبک ها: امید ابراهیمی (ایران)، عبدالعزیر حتیم (قطر)، تام راجیک (استرالیا)، گاکو شیباساکی (ژاپن)؛ اشکان دژاگه (ایران) و حسن الهیدوس (قطر).


مهاجمان: اکرم عفیف (قطر)، المعز علی (قطر)، انگویان کوانگ های (ویتنام)، وو لی (چین)، سردار آزمون (ایران)، علی احمد مخبوت (امارات) و یویا اوساکا (ژاپن).

همچنین گل «سامان قدوس» به یمن که از روی یک ضربه آزاد غیرمستقیم به ثمر رسید نیز در فهرست بهترین گل‌های به ثمر رسیده از روی این ضربات جای گرفت.


در این آمار مالکیت توپ برای تیم ملی ایران به ازای هر بازی ۵۵ درصد اعلام شده است. شاگردان «کارلوس کی روش» سرمربی وقت ایران در این تورنمنت به ازای هر بازی ۴۷۶ پاس رد و بدل کردند که ۱۵ درصد آن در یک سوم دفاعی خودی، ۵۶ درصد در میانه زمین و ۲۸ درصد آن در یک سوم دفاعی حریف ارسال شده است.


تیم ملی ایران برای باز کردن دروازه حریفان، آمار ۵.۸ ضربه به ازای هر گل را ثبت کرد و این در حالی است که درصد پاس‌های ارسال شده آنها در یک سوم دفاعی خودی ۹۲ درصد، در میانه زمین ۸۴ درصد و در یک سوم دفاعی حریف کمتر از ۲ ناحیه مذکور یعنی ۶۳ درصد بوده است.


در جدول توزیع توپ توسط دروازه بان به ازای هر بازی، پاس‌های کوتاه برای «علیرضا بیرانوند» ۳ مورد بوده و این در حالی است که وی به ازای هر بازی ۸ بار با توپ‌های بلند هم تیمی‌هایش را صاحب توپ کرده است؛ دقت پاس‌های کوتاه بیرانوند ۶۷ و دقت پاس‌های بلند وی ۵۶ درصد بوده است.

تیم ملی ایران در این رقابت‌ها با وجود اینکه یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های فتح عنوان قهرمانی محسوب می‌شد اما در نهایت در مرحله نیمه نهایی مغلوب ژاپن شد و از راهیابی به فینال باز ماند.


تیم ملی قطر با ارائه نمایشی تحسین برانگیز و غافلگیر کننده برای نخستین بار فاتح معتبرترین تورنمنت ملی قاره کهن شد.


ورزشی **۳۹۹۱**۱۰۶۷**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =