۶۵ درصد همسان سازی حقوق مربوط به بازنشستگان کشوری است

تهران -ایرنا-مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: کل عدد مصوب توسط مجلس برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ۵ هزار میلیارد تومان است که ۶۵ درصد این رقم به بازنشستگان کشوری تعلق دارد.

به گزارش روز چهارشنبه از صندوق باتزنشستگی کشوری، سید میعاد صالحی افزود: ۳۵ درصدهمسان سازی حقوق به بازنشستگان لشکری تعلق می گیرد، بنابراین سهم بازنشستگان کشوری ۳هزارو ۲۵۰ میلیارد تومان است.


وی ادامه داد: متوسط عدد افزایش همسان سازی برای بازنشستگان بین صفر تا ۲۵۰ هزار تومان خواهد بود و قبول داریم که ۱۰۰ هزار یا ۲۰۰ هزار تومان، اندک است و اثر چندانی در زندگی بازنشستگان ندارد، اما ما تابع مصوبات مجلس و دولت هستیم.


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: آنچه که ما توانستیم انجام دهیم این بود که طبق گزارش‌ها، اولین ارگان در کشور بودیم که همسان سازی را اعمال کرده و حقوق اردیبهشت را به همراه معوقات فروردین بر اساس احکام ۹۸ در ۲۵ اردیبهشت پرداخت کردیم.وی ادامه داد: اگر قرار باشد رشد معناداری در حقوق بازنشستگان دیده شود، دولت و مجلس باید به جای ۵ هزار میلیارد تومان، رقمی حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان را برای بحث همسان سازی تصویب کنند.صالحی گفت: پیشنهادی را برای تامین منابع لازم برای افزایش عدد همسان‌سازی و اثربخشی محسوس آن ارائه کرده امو در حال کار روی جزییات این پیشنهاد هستیم و در موقع مقتضی اخبار مربوطه را خدمت بازنشستگان ارائه خواهم کرد.وی از کانون های بازنشستگی خواست هماهنگونه که پیگیر مسائلی همچون همسان سازی یا بیمه و حقوق ماهیانه بازنشستگان هستند، نورافکن های خودشان را بر روی بحث های اقتصادی صندوق، انتصابات در شرکت ها، حقوق و مزایای دریافتی مدیران، عدد و رقم قراردادها انداخته و شفافیت را از صندوق بازنشستگی مطالبه کنند.صالحی افزود: من خجالت می کشم وقتی میبینم که متوسط حقوق ما در اسفندماه حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، اما مدیری در فلان شرکت تابعه صندوق، ۳۵ یا ۴۰ میلیون در ماه مستقیم و غیرمستقیم حقوق و مزایا گرفته است آن هم در شرایطی که عملکرد مالی ضعیفی داشته است.وی تاکید کرد: اگر بازنشستگان و کانون ها در این سال ها حساسیت و پیگیری لازم را درباره مسائل اقتصادی صندوق و شرکت های تابعه انجام داده بودند، شاید امروز شاهد این حجم از فساد، ویژه خواری، باندبازی و در یک کلمه تضییع سرمایه های بازنشستگان نبودیم.صالحی ادامه داد: چون سیستم به عدم شفافیت و عدم پاسخگویی عادت کرده است، حال که ما می خواهیم مسائل را شفاف کنیم، از همه جا به ما و به آقای وزیر فشار می آورند و مانع می شوند، البته ما به حول و قوه الهی و توسل به ائمه اطهار (ع) حتماً این کار را انجام خواهیم داد.مدیرعامل صندوق بازنشستگی افزود: بنده فارغ التحصیل دکترا از دانشگاه شریف، از اولین اعضای بنیاد ملی نخبگان و عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت هستم. حدود ۱۳ سال قبل، کارآفرین برتر و ۱۲ سال قبل، رتبه اول جشنواره خوارزمی شدم. بنگاه‌داری کرده ام و با زیر و بم آن آشنا هستم. بنابراین چیزی برای پنهان کردن نداریم که بخواهیم بترسیم. از آقای شریعتمداری هم تشکر می کنم که شجاعت بخرج دادند و خط شکنی کردند و به ما و جوانان نسل ما اجازه دادند که در چنین موقعیت‌ها و جایگاه‌های مهمی، خدمتگزاری کنیم.
وی درباره وام ازدواج فرزندان بازنشستگان گفت: ما منابع لازم برای تخصیص هزار وام ۲۰ میلیون تومانی برای ازدواج فرزندان بازنشستگان را از محل اندکی صرفه جویی در هزینه های جاری صندوق تامین کردیم.وی افزود: امیدواریم، بتوانیم بیشتر صرفه جویی کرده و سری دوم وام ۲۰ میلیونی را ازدواج را هم پرداخت کنیم. البته من اهل وعده دادن نیستم. هر کاری که توانستیم عمل کنیم را به بازنشستگان اطلاع می دهیم.


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: بهبود معیشت بازنشستگان را از طریق افزایش کارآمدی شرکت های تابعه و افزایش همسان‌سازی پیگیری می کنیم.


اجتمام *۲۱۸۱*9105

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =