پرواز تاکسی‌های پرنده بر فراز سنگاپور

تهران- ایرنا- شرکت آلمانی ولوکوپتر (Volocopter) در بیانیه‌ای از راه‌اندازی سرویس تاکسی‌های پرنده در سنگاپور تا پایان امسال میلادی خبر داد.

پرواز تاکسی‌های پرنده بر فراز آسمان‌ها دیگر به رؤیا و داستان‌های تخیلی محدود نبوده و به زودی در کشور آسیایی سنگاپور به واقعیت تبدیل خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر»، پرواز آزمایشی این تاکسی‌ها با مجوز وزارت حمل و نقل، مقامات هواپیمایی کشوری و هیأت توسعه اقتصادی سنگاپور در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ بر فراز آسمان این کشور انجام می‌شود.

تاکسی‌های پرنده ولوکوپتر هواپیماهای الکتریکی با قابلیت تیک آف و فرود عمودی هستند که هیچ آلاینده‌ای آزاد نمی‌کنند. این تاکسی‌ها با وجود شباهتی که به هلیکوپتر دارند، براساس فناوری به کار رفته در پهپادها ساخته شده و می‌توانند دو نفر را تا فاصله ۳۰ کیلومتر جابه جا کنند.

ولوکوپترها به طور خاص برای پروازهای داخل شهری طراحی شده و می‌توانند تعادل پرواز را حتی در کنار آسمان خراش‌ها نیز حفظ کنند.

شرکت آلمانی Lilium اواخر اردیبهشت ماه از موفقیت اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده پنج نفره تمام‌عیار خود خبر داد. این آزمایش موفقیت‌آمیز محققان را امیدوار کرد که تا سال ۲۰۲۵ ناوگانی از این تاکسی‌های پرنده در شهرهای سراسر جهان به پرواز درآید.

علمی **۹۴۱۸** ۱۰۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =