چهاردهمین گردهمایی ملی زبان و ادبیات فارسی در ارومیه برگزار می شود

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه ارومیه گفت: گردهمایی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی که سالانه با حضور بیش از ۳۰۰ اندیشمند ایرانی و خارجی ادبیات فارسی برگزار می شود، طی سال جاری به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار می شود.

«رحیم حب نقی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ثبت شده است، اظهار داشت: مقاله های این گردهمایی به جهت حضور میهمانان خارجی از کشورهای ترکیه، عراق، تاجیکستان، بوسنی و هند به ۲ زبان فارسی و انگلیسی چاپ می شود.


وی در مورد موضوعات این گردهمایی نیز گفت: ادبیات و مشاهیر ادبی آذربایجان، فرهنگ و ادب عامه، ادبیات محلی و اقلیمی آذربایجان و دیگر موضوعات مرتبط با زبان و ادب فارسی، موضوعات ویژه‌ی چهاردهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی است.


«حب نقی» اضافه کرد: ابعاد فرهنگی این گردهمایی به سبب حضور ادبا و اساتید برجسته ادبیات فارسی بسیار بااهمیت است و می توان در کنار برنامه های اصلی، نشست هایی نیز برای عموم مردم برگزار کرد.


وی در رابطه با برنامه های جانبی این همایش ملی نیز بیان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی متناسب با نیاز و درخواست شرکت‌کنندگان، نشست تخصصی سردبیران مجلات علمی- پژوهشی رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی، برپایی نمایشگاه‌های جنبی در پیوند با فرهنگ و ادبیات مردم آذربایجان، برگزاری مراسم معرفی و تقدیر از صاحبان پایان‌نامه‌ها و رساله‌های برگزیده، برگزاری برنامه‌ی هنری با حضور هنرمندان آذربایجان و گردش فرهنگی- سیاحتی از مکان‌های دیدنی شهر ارومیه از جمله برنامه‌های جنبی این گردهمایی خواهد بود.


به گزارش ایرنا، «علیرضا مظفری» معاون آموزشی دانشگاه ارومیه، دبیر علمی چهاردهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی است؛ این گردهمایی از ۱۶ تا ۱۸ مهرماه ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه ارومیه و دفتر انجمن ترویج زبان و ادب فارسی آذربایجان غربی برگزار می شود.


۳۲۱۴/‏۳۰۷۲