۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۳
کد خبر: 83331437
۰ نفر
اتاق فکر گردشگری تشکیل شد

تهران- ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تشکیل اتاق فکر گردشگری با حضور جوانان متخصص و خلاق در حوزه گردشگری خبر داد.

بر اساس اعلام روز سه شنبه، روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ولی تیموری با اعلام این خبر گفت: این سازمان به‌عنوان متولی بخش گردشگری کشور موظف است تا از ظرفیت افراد خلاق و ایده‌پرداز برای توسعه این بخش استفاده کند. در همین راستا و بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در نظر داریم تا با تشکیل اتاق فکر گردشگری از ظرفیت نخبگان گردشگری در کشور حداکثر بهره را ببریم و درها را به‌روی صاحبان فکر و نوآوری باز کنیم.


وی افزود: با تشکیلاتاق فکر گردشگری به دنبال ایجاد ساختارهایی برای برقراری ارتباط بین صنعت، دانشگاه و بازار با حضور افراد فعال و خوش‌فکر در حوزه گردشگری هستیم.


تیموری خاطرنشان کرد: بی‌شک حضور جوانان دغدغه‌مند و پرانگیزه در یک ساختار هدفمند، جریان مدیریت و به اشتراک‌گذاری دانش و مهارت شبکه‌سازی را در پی خواهد داشت.


درحال حاضر مسائل زیادی در بازار گردشگری وجود دارد که با راه‌حل افراد خلاق و صاحب ایده جهت یافته و در مسیر درست خود قرار خواهد گرفت


معاون گردشگری کشور با بیان اینکه درحال حاضر مسائل زیادی در بازار گردشگری وجود دارد که با راه‌حل افراد خلاق و صاحب ایده جهت یافته و در مسیر درست خود قرار خواهد گرفت تصریح کرد: تزریق اتمسفر خلاقیت و تفکر به گردشگری، بازتعریف نقش نخبگان در ایجاد گفتمان گردشگری کشور و شناسایی و بازجذب نخبگان گردشگری داخل و خارج از طریق ایجاد شبکه ارزش از مهم‌ترین افراد این طرح به شمار می‌رود.


وی در ادامه مدیریت دانش، هم‌افزایی و به اشتراک‌گذاری تجربیات و مهارت‌ها در حوزه گردشگری، ارتباط با انجمن‌های علمی، NGO های گردشگری دانشگاه‌های کشور و فعال صنعت، و ایجاد فضای یادگیری غیررسمی و اشتراکات یا زبان مشترک این گروه که بخشی از اتاق فکر هستند را از دیگر اهداف تشکیل اتاق فکر گردشگری برشمرد.


فراهنگ**۳۳۷۷**۹۲۴۶**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =