کیهانی: احسان حدادی به تنهایی یک فدراسیون است

تهران - ایرنا - رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: احسان حدادی به تنهایی یک فدراسیون است و هر کسی بخواهد در این رشته مدیریت کند باید از این مسئله آگاه باشد.

مجید کیهانی در نشست خبری امروز خود با اشاره به اینکه دوران مدیریت رئیس فعلی تا پانزدهم شهریور است، افزود: تا آن روز در خدمت فدراسیون هستم اما در خصوص اینکه کاندید می شوم و یا نه هنوز تصمیم جدی نگرفته‌ام اما تاکید می کنم با هر شرایطی حاضر به ماندن در فدراسیون نیستم.


وی درباره نتایج دوومیدانی کاران در مسابقات دوحه قطر، افزود: مسابقات قهرمانی آسیا در قطر یک سال و نیم بعد از بازی های آسیایی برگزار شد و به نظر می رسد ورزشکاران زمان کافی برای ریکاوری نداشتند هرچند از عملکرد برخی از مدعیان راضی نیستیم.


به گفته وی تیم ملی اعزامی ایران به بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا عملکرد متوسطی داشته است که در حال بررسی دلایل این موضوع هستیم.


این درحالی است که همین تیم در دوره گذشته با کسب چهار مدال طلا و یک برنز تاریخ ساز شده بود.


وی با اشاره به اینکه در مدت سه سال و نیم فعالیت در این فدراسیون تیم های دو و میدانی در رقابت های مختلف موفقیت های زیادی کسب کردند، افزود: در این مدت در رده های سنی در مسابقات آسیایی و جهانی صاحب مدال های رنگارنگ شدیم همچنین در مسابقات قهرمانی آسیا دراودیشای هند و همچنین دربازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا کارمان موفقیت آمیز بود.


رییس فدراسیون دوو میدانی ادامه داد: اما در ادامه این راه ما شاید ناگزیر به ترمیم در بخش هایی شویم که آن هم در صورت نیاز و در راستای اهداف عالی فدراسیون خواهد بود.


این روزها تعدادی از کارشناسان معتقدند که «احسان حدادی» در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو شانس کمی برای کسب مدال دارد کیهانی درپاسخ به این سئوال که پیش بینی می کنید حدادی در بازی های المپیک چه مدالی کسب می کند، عنوان کرد: حدادی اسطوره ورزش دو و میدانی است و کسب قهرمانی های متعدد در آسیا و جهان او را از دیگران در این رشته متمایز کرده است.


اما درباره این ورزشکار باید بگویم در سال ۲۰۱۵ دچار افت شده بود که پس از قبول مسئولیت من در فدراسیون به جد برنامه های این ورزشکار ارزنده پی گیری و خوشبختانه امروز او دوباره به سطح اول رقابت در پرتاب دیسک درجهان و المپیک رسیده است.


وی افزود: به طور حتم برای بازگشت دوباره او به سطح اول رقابت های پرتاب دیسک فعالیت زیادی کردیم و او امروز یکی از شانس های کسب مدال ایران در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.


کیهانی تاکید کرد: حدادی هر آنچه که برای برگزاری اردوهای خارجی در خواست کرده است را برآورده کرده و از خواسته ایم تنها به فکر ورزش باشد اما درباره او باید اذعان کنم حدادی به تنهایی یک فدراسیون است و هر کسی می خواهد در این فدارسیون مدیریت کند باید این موضوع را بداند.


وی ادامه داد: درحال حاضر او به همراه مربی بدنساز روس خود عازم استکهلم است تا در رقابت های دایموند لیگ شرکت کند و از آنجا راهی آمریکا می شود تا اردوهای خود را در این کشور را برپا کند.


وی تاکید کرد: امیدوارم این ورزشکار ارزنده دو و میدانی با سماجت، پی گیری و حرفه ای گری که دارد در قهرمانی دوو میدانی جهان که مرداد ماه در قطر برگزار می شود یک بار دیگر با کسب مدال خوش رنگ دیگری برای کشور افتخار آفرینی کند.


کیهانی درباره موضوع دوپینگ «حسین کیهانی» دونده دو سه هزار متر با مانع کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا در دوحه قطر نیز اظهارداشت: سه شنبه شب گذشته نامه ای مبنی بر مثبت اعلام شدن تست دوپینگ این ورزشکار را دریافت کردیم.


وی افزود: البته دراین نامه تاکید شده بود این مساله را به هیچ وجه رسانه ای نکنیم تا بررسی های دقیق تر صورت گیرد اما اینگونه نشد و خودشان این موضوع را رسانه ای کرده و پاسخی هم برای ما نداشتند.


رییس فدراسیون دو و میدانی تاکید کرد: البته که ما تابع قوانین سفت و سخت فدارسیون جهانی بین المللی دو و میدانی هستیم اما تا آنجا که امکان داشته باشد از قهرمانان خود از جمله حسین کیهانی در مجامع بین المللی دفاع خواهیم کرد.


وی با اشاره به اینکه ما تا پایان وقت اداری امروز فرصت پاسخ به نامه فدراسیون جهانی را داریم، اضافه کرد: از این دونده که مدعی است مواد نیروزا استفاده نکرده خواسته ایم چنانچه توضیحاتی دارد آن را به فدراسیون اعلام کند که ما پاسخ نامه فدراسیون جهانی را به آنان اعلام کنیم.


وی درباره اینکه چقدر به پذیرش دادخواست ورزشکار در فدراسیون جهانی امیدوار است گفت: فدراسیون جهانی یک فدراسیون سخت گیر است و تصور نمی کنم کار خاصی صورت گیرد اما همانور که اعلام کردم از ورزشکار خود تا آخرین فرصت ممکن حمایت خواهیم کرد.


این روزها مربیان داخلی تیم ملی دو و میدانی با فدارسیون دو و میدانی دچار مشکل شده اند و از مسئولان این فدراسیون گلایه مندند هستند وی درباره درخواست های مربیان داخلی عنوان کرد: استفاده از مربیان داخلی یکی از برنامه های اصلی فدراسیون دو و میدانی است منتهی


پس از بازی های آسیایی ۲۰۱۸ دوحه و به دلیل شرایط اقتصادی کشور در آن قرار گرفت به اجرایی شدن این تصمیم مصمم تر شدیم.


وی ادامه داد: البته این بدان معنی نیست که اصلاً از مربیان خارجی استفاده نمی کنیم نمونه آن عقد قرارداد جدید با مربی آمریکایی و ماساژور روسیه ای حدادی است که با آنان به تازگی قرارداد بستیم.


کیهانی ادامه داد: البته ما برای ساماندهی این موضوع به یک برنامه ریزی کلی نیاز داریم تا با بهره مندی از اصول علمی و نتایجی که کسب شده حرکت رو به جلو داشته باشیم.


رییس فدراسیون دو و میدانی اضافه کرد: مربیانی که در دو ومیدانی فعالیت می کنند همین دو سه نفری که با رسانه ها صحبت می کنند نیستند ما مربیان بسیاری درکشور داریم که درحال ساماندهی وضعیت آنان نیز هستیم با این همه به مربیان تیم ملی گفته ایم برنامه های خود را ادامه دهند اما اگر کسی خودش نمی خواهد با ما همکاری کند به خودش باز می گردد.


وی درباره همخوانی حقوق مربیان داخلی با مربیان خارجی دو و میدانی نیز گفت: این مقایسه درست نیست حقوق مربیان داخلی همسان حقوق سایر مربیان داخلی در تیم های مختلف کشوراست و در بعضی از موارد حتی بیشتر هم است.


اما اینکه از ما انتظار داشته باشند به صورت دائمی به آنان حقوق دهیم اینگونه نیست همانطور که به مربیان خارجی نیز تنها درصورت وجود مسابقه و زیر نظر داشتن ورزشکار حقوق پرداخت می شود.


وی ادامه داد: با این همه شان مربیان داخلی را حفظ و از آنان می خواهیم همچنان درکنار فدراسیون باشند.


ورزشی **۹۱۴۴** ۲۰۲۴

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha