نیم تن تریاک با همکاری پلیس سمنان کشف شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ۴۹۹ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک در یک دستگاه پژو ۴۰۵ در عملیات مشترک پلیس سمنان و سیستان و بلوچستان کشف شد.

سردار روح الامین قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شب گذشته اطلاعاتی مبنی بر جابه جایی محموله موادمخدر توسط اعضای یک باند حرفه ای قاچاق با یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ از مناطق مرزی به شهر ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان، به ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر این استان داده شد.


وی بیان کرد: بی درنگ تیم هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.


فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر ایرانشهر با کار اطلاعاتی، خودروی حامل مواد را ساعت ۲۲ و ۴۷ دقیقه در محدوده یکی از خیابان های این شهرستان شناسایی کردند، راننده خودرو به محض مشاهده ماموران پلیس شروع به تیراندازی کرد و با سرعت زیاد متواری شد.


وی با بیان اینکه تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر به سرعت به تعقیب خودرو پرداختند، تصریح کرد: پس از طی مسافتی، خودرو حامل موادمخدر از جاده منحرف و پس از برخورد با جدول خیابان متوقف شد.


قاسمی با اشاره به درگیری سرنشینان خودرو با عوامل انتظامی، خاطرنشان کرد: سوداگران مرگ با تنگ شدن عرصه بر خود، محموله مواد مخدر را رها و با استفاده از تاریکی شب به سمت نخلستان های حاشیه ایرانشهر فرار کردند.


فرمانده انتظامی استان سمنان یادآور شد: ۴۹۹ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک در بازرسی از خودروی پژو ۴۰۵ کشف شد و با توجه به سرنخ های به دست آمده تلاش برای دستگیری اعضای این باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی ادامه دارد.


به گزارش ایرنا، حدود سه هزار و ۹۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر با گذشت حدود ۲ ماه از سال ۹۸ در استان سمنان کشف شد.


۹۸۹۱/۶۱۰۳