آغاز حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای دریافت انواع خدمات مالکیت فکری

تهران- ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: با توجه به اهمیت خدمات مالکیت فکری در تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه و حفاظت و توسعه بازار محصولات و خدمات دانش‌بنیان در داخل و خارج کشور، این صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را در قالب خدمات توانمندسازی آغاز کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه صندوق نوآوری و شکوفایی، سیاوش ملکی فر با بیان این مطلب گفت: ثبت اختراع، طرح و نشان تجاری در داخل و خارج کشور و خدمات ممیزی و مدیریت دارایی‌های فکری از جمله  خدمات مالکیت فکری است که صندوق نوآوری و شکوفایی، امسال برای اولین بار از دریافت آن‌ها حمایت می‌کند.


به گفته وی در بخش «ممیزی و مدیریت و ارزش‌گذاری دارایی‌های فکری» به عنوان یکی از مهم‌ترین خدمات این حوزه، شرکت‌ها می‌توانند از سه خدمت «جستجوی دانش‌پیشین ( Novelty Check)»،«نقض‌پتنت (Infringement)» و «تحلیل پتنت» استفاده کنند.


وی  در توضیح خدمات «نقض پتنت» خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی یا شرکت‌هایی که در آستانه صادرات محصولات و خدمات خود قرار دارند، می‌توانند با استفاده از خدمات «نقض پتنت» اطمینان یابند که فروش محصول، خدمت یا دانش فنی آن‌ها در کشور مقصد، موجب نقض حقوق مالکیت فکری سایر شرکت‌ها نمی‌شود، همچنین این شرکت‌ها می‌توانند با ثبت دارایی‌های فکری خود در مقاصد صادراتی، از بازارهای صادراتی خود پیشگیرانه حفاظت کنند.
معاون صندوق نوآوری و شکوفایی درباره «تحلیل پتنت» نیز افزود: شرکت‌های دانش‌بنیانی که قصد توسعه محصولات فناورانه جدید دارند نیز می‌توانند با استفاده از خدمات «تحلیل پتنت»، شناخت عمیقی از آخرین وضعیت دانش و فناوری در حوزه‌های مرتبط به دست آورده و مسیر توسعه و اکتساب محصول را شتاب ببخشند.


علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر از فرآیند دریافت این خدمات و جزئیات بیشتر در خصوص میزان و نحوه حمایت صندوق می‌توانند با مدیریت خدمات توانمندسازی (شماره تماس: ۴۲۱۷۰۶۹۲) تماس بگیرند.


علمی *۹۳۴۰** ۱۰۵۵

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha