۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 920
کد خبر: 83330435
۰ نفر
واحدهای صنعتی در سیل اخیر 258 میلیارد تومان خسارت دیدند

تهران- ایرنا- معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در جریان سیل اخیر به 247 واحد تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خسارت وارد شد و مجموع خسارت ها 258 میلیارد تومان ارزیابی شد.

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «اصغر مصاحب» افزود: این خسارت ها به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان‌های ایلام، خراسان شمالی، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان و مازندران وارد شد.


به گفته وی، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با هدف احیای مجدد واحدها و تامین مالی آنها در سال «رونق تولید» نسبت به احصای میزان خسارات وارده و ارسال فهرست واحدهای خسارت دیده به بانک‌های طرف قرارداد اقدام کرد.


مصاحب یادآور شد: بیشترین تعداد واحدهای صنعتی خسارت دیده با 120 واحد مربوط به واحدهای وام گیرنده از بانک ملی و کمترین میزان با تعداد پنج واحد مربوط به واحدهای وام گیرنده از بانک رفاه کارگران است.


وی اظهار داشت: از بانک‌های طرف قرارداد خواسته شده تا نسبت به استمهال و در اولویت قرار دادن اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب دیده به منظور احیای مجدد آنها اقدام کنند.


بارندگی های شدید و سیل از بیست و هشتم اسفند سال گذشته آغاز شد و همه استان های کشور را درگیر کرد.


این بارش ها استان های گلستان، مازندران، ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد را در شرایط اضطراری قرار داد.


اقتصام*3065* 3063

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =