۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83330392
۰ نفر
۷۳ درصد شهرک های صنعتی آذربایجان غربی فعال است

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۲۵ واحد از ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی استان در مساحت بیش از ۶۵۰ هکتاری فعال بوده و بنگاه های تولیدی در آنها مشغول تولید محصولات مختلف است.

علی عبدلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی آذربایجان غربی در اختیار شهرک های صنعتی بوده و بیش از ۲ هزار قرارداد واگذاری زمین صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان منعقد شده و حدود یکهزار و ۴۰۰ واحد تولیدی تاکنون به بهره برداری رسیده است.


وی بیان کرد: بیش از ۲۳ هزار نفر در واحدهای فعال موجود در این شهرک ها و نواحی مشغول به کار هستند که این آمار نشان از جایگاه صنعت در آذربایجان غربی است.


وی اضافه کرد: استفاده از فناوری های نوین، بهبود کیفیت محصولات تولیدی، افزایش مزیت رقابتی تولید کنندگان و استانداردسازی واحدها و تولیدات از مهمترین عوامل توسعه صادرات و ورود به بازارهای بین المللی به شمار می رود که باید تولید کنندگان به این عوامل توجه کنند.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هشت تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی این استان فعال است، گفت: ساخت و طراحی ۶ تصفیه خانه فاضلاب دیگر نیز در حال طی مراحل اجرایی است.


عبدلی بیان کرد: این تصفیه خانه ها در شهرک های صنعتی شهرستان های سلماس، خوی، مهاباد، میاندوآب، شاهین دژ، ماکو و ارومیه قرار دارد.


وی با اشاره به وضعیت زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی اضافه کرد: آب ۲۴ شهرک، برق ۲۷ شهرک و گاز ۱۹ شهرک و ناحیه صنعتی تامین شده است.


وی با اشاره به اینکه در بیش از ۱۳۰ هکتار از زمین های شهرک صنعتی این استان فضای سبز ایجاد شده است، اظهار داشت: این اقدام جهت بهبود فضای محیطی کسب و کار در شهرک های صنعتی و زیبایی بخشی به این محیط انجام شده است.


به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.


سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ای به شمار می رود.


۹۹۱۸/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =