۷۰ هزار بسته لوازم ضروری منزل در میان هموطنان سیل زده توزیع شد

تهران- ایرنا- معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور از توزیع ۷۰ هزار بسته لوازم ضروری منزل در میان هموطنان آسیب دیده در مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اسماعیل نجار امروز- سه شنبه- در خصوص وضعیت مناطق سیل زده گفت: وضعیت در مناطق سیل زده تثبیت شده و برنامه ریزی‌های لازم برای بازسازی سریع این مناطق انجام شده است.


معاون وزیر کشور ادامه داد: امیدواریم با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته و اعتباراتی که به دستگاه‌های مربوطه تعلق گرفته است و مشارکت‌های مردمی که همیشه شاهد آن بودیم، تعمیرات منازل تا پایان تیرماه و بازسازی منازل تا پایان سال به اتمام برسد.


نجار همچنین یادآور شد: باید مبالغی شامل تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به افراد، اعم از شهری و روستایی پرداخت شود که میزان و نحوه اجرای آن در مصوبه‌ای در ۲۳ اردیبهشت توسط دولت به تصویب رسیده است.


رییس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین ضمن ابراز امیدواری در خصوص تسریع حرکت دستگاه‌های اجرایی در راستای رفع مشکلات مردم خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار بسته لوازم ضروری منزل توسط ستاد اجرای فرمان امام (ره) و ۴۰ هزار بسته از این دسته لوازم توسط هلال احمر از محل کمک‌های مردمی در بین مردم مناطق آسیب دیده توزیع شده است.


نجار تصریح کرد: حدود ۱۷۰ هزار واحد مسکونی و تجاری شهری و روستایی آسیب دیده در سیل شناسایی شده است که نیاز به نوسازی و تعمیر دارند.پرداخت ۱۸ میلیون کمک هزینه اسکان موقت به خانواده‌های روستایی و شهرنشین


وی خاطرنشان کرد: همچنین مبلغ ۶ میلیون برای روستاییان و ۱۲ میلیون برای افراد شهرنشین به منظور کمک هزینه اسکان موقت به خانواده‌ها پرداخت خواهد شد.


معاون وزیر کشور درخصوص برخی اشکالات در اسکان موقت هموطنان آسیب دیده بیان کرد: برای واحدهایی که امکان اسکان موقت در محلی دیگر را ندارند، در همان محلی که باید در آن اسکان دائم پیدا کنند با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود و در نهایت به اسکان دائم منتقل خواهند شد.


سیام*۳۰۶۱**۹۱۲۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =