۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83329572
۰ نفر
۲۳۷ نفر در کردستان همزمان با دومین شب قدر خون اهدا کردند

سنندج - ایرنا - مدیرکل انتقال خون  کردستان گفت: ۲۳۷ داوطلب کردستانی در دومین شب از لیالی قدر، با حضور در پایگاه این اداره کل برای کمک به بیماران نیازمند خون اهدا کردند البته کار خونگیری از دواطلبان در شب اول نیز انجام شد.

محمد سعید کریمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  آمار پذیرش اهداکنندگان خون در ماه رمضان به یک هزار و ۵۲۲ نفر رسید که از این تعداد یک هزار و ۸۶ واحد خون کامل دریافت شده است.


وی  با بیان اینکه تیم سیار اهدای خون در دومین شب قدر در شهر سریش آباد مستقر بود، افزود: ۱۷۰ داوطلب نیز در این شهر با حضور در محل استقرار تیم سیار اهدای خون نسبت به انجام مراحل پذیرش و اهدای خون اقدام کردند.


کریمیان با بیان اینکه در دومین شب قدر در شهرستان سنندج ۴۱ و در سریش آباد ۱۰۲ واحد خون کامل  توسط اهداکنندگان نوع دوست اهدا شد، افزود: تیم سیار انتقال خون کردستان در شب های قدر از نخستین دقایق پس از افطار تا هنگام سحر میزبان اهداکنندگان خون است.


وی از تداوم فعالیت مرکز اهدای خون سنندج در ۲ نوبت صبح و شب تا پایان ماه رمضان خبر داد و اضافه کرد: مرکز انتقال خون سنندج روزانه از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۸ تا ۲۳ میزبان اهداکنندگان سنندجی است و مرکز انتقال خون سقز نیز همچون گذشته در شیفت صبح آماده پذیرش اهدا کنندگان است.


کریمیان در خصوص آمار اهدای خون از ابتدای ماه رمضان تاکنون یادآور شد: از ۱۷ اردیبهشت تا ۶ خرداد یک هزار و ۵۲۲ داوطلب اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کرده اند که از این تعداد یک هزار و ۸۹ نفر در سنندج، ۲۶۳ نفر در سقز و ۱۷۰ نفر نیز در شهر سریش آباد از توابع شهرستان قروه  پذیرش شدند.


مدیرکل انتقال خون کردستان با بیان اینکه نیاز به فرآورده پلاکت خون در سالیان اخیر افزایش چشمگیری داشته است، تاکید کرد: استمرار اهدای خون در فصول مختلف سال یک ضرورت است چرا که عمر برخی فرآورده ها همچون پلاکت تنها سه روز بوده و راه تامین آن تنها اهدای داوطلبانه و بدون چشمداشت است.


 کریمیان در پایان از جامعه اهداکننگان خون استان خواست تا اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار داده و همواره به یاد داشته باشند که بیمارانی چشم انتظار نوعدوستی آنها هستند.


تیم سیار اداره کل انتقال خون کردستان در سومین شب قدر (بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان)  میزبان اهداکنندگان در شهرستان بیجار خواهد بود.


۹۹۳۷/۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =