همدان در سالروز شهادت امام علی (ع) غرق در ماتم است

همدان - ایرنا- نقاط مختلف استان همدان روز دوشنبه در سالروز شهادت امام علی (ع) غرق ماتم و عزا شد و مردم مومن و خداجوی این خطه از کشور به سوگ نشستند.

به گزارش ایرنا مردم دارالمومنین استان همدان همزمان با سالروز شهادت امیر مومنان علی (ع) و در شب های قدر رخت عزا بر تن کرده و سوگواران در گوشه و کنار با برپایی مجالس روضه خوانی عزاداری کرده و نوای حزن انگیز عزا در کوچه و خیابان های همدان پیچید.


همچنین در دومین شب از شب‌های پر فیض قدر ، مساجد، حسینیه ها و تکایای استان همدان مملو از مومنان و عزادارانی بود که با برگزاری مراسم احیا از لحظات نورانی این شب پربرکت بهره مند شدند.


عزاداران امیرمومنان علی (ع) در این سوگواری باشکوه ، ندای "الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب" سرداده و از خداوند متعال طلب مغفرت کردند.


همچنین قشرهای مختلف مردم استان همدان ندای ملکوتی الغوث الغوث را در مساجد، تکایا، بقاع متبرکه و سایر مکان های مذهبی طنین انداز کرده و در سوگ شهادت اولین امام شیعیان اشک ماتم ریختند.


مراسم دومین شب از لیالی پر فیض قدر و ۲۱  ماه رمضان  در حسینیه امام خمینی(ره)، امامزاده عبدالله و باغ موزه دفاع مقدس همدان با استقبال بی نظیر مردم عزادار همراه بود.


شب گذشته مردم عزادار همدان در راستای کمک به همنوعان و اهدای زندگی به بیماران، در مراکز اهدای خون حضور یافتند.


قرائت قرآن کریم، سخنرانی، تلاوت دعای جوشن کبیر و ادعیه های وارد شده در شب های قدر، خواندن نماز قضای سه روز و قرآن به سر گرفتن از جمله برنامه های اجرا شده در مساجد و حسینیه ها در شب گذشته بود.


همچنین بر اساس گزارش خبرنگاران در سراسر استان و در شهرستانهای فامنین، رزن، اسدآباد، ملایر، تویسرکان، نهاوند، بهار، کبودراهنگ و قروه درجزین نظیر چنین برنامه های با حضور پرشور مردم عزادار برپا شد.


7520/2087

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =