استاندار کرمانشاه: پیگیر رفع مشکلات شرکت باختر بیوشیمی از طریق وزارت بهداشت هستیم

کرمانشاه– ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به تعطیلی شرکت دارویی باختر بیوشیمی، گفت: پیگیر رفع مشکلات این شرکت از طریق برگزاری نشستی با وزیر بهداشت هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل رفع موانع تولید استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری به نشست خود با مسئولان این شرکت در استانداری اشاره کرد و افزود: شرکت باختر بیوشیمی با سازمان غذا و دارو مشکل دارند و حق هم با این شرکت است و مسئولان سازمان غذا و دارو به آنها زور می گویند.


وی اظهار داشت: مسئولان شرکت باختر بیوشیمی می گویند که ما دنبال افزایش قیمت واقعی دارو هستیم و از پنج سال گذشته نیز افزایش قیمتی نداشته ایم.


وی تصریح کرد که مسئولان این شرکت مشکلات خود را به صورت مفصل مطرح کردند و از وزیر بهداشت هم درخواست کمک کرده ایم و منتظر برگزاری نشستی با دکتر نمکی هستیم.


شرکت باختر بیوشیمی در سال 96 با تولید بیش از 59 قلم دارو برای 144 نفر اشتغال ایجاد کرده اما اکنون تعطیل است.


در ستاد تسهیل رفع موانع تولید استانداری کرمانشاه مشکل این شرکت عدم صرفه اقتصادی تولید برخی از داروها اعلام شد که ناشی از اختلاف نظر شرکت با سازمان غذا و دارو در زمینه افزایش قیمت دارو و قیمت گذاری است.**تاکید بر همراهی شرکت آب منطقه ای برای توسعه گردشگری


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه خواستار همراهی بیشتر شرکت آب منطقه ای برای توسعه گردشگری بخصوص در سدها، سراب ها و رودخانه های استان شد و گفت: طرح های زیادی اکنون به این اداره کل رسیده اما شرکت آب منطقه ای برای اجرای این طرح ها محدودیت اعمال کرده است.


 امید قادری، به 10 طرح گردشگری اشاره کرد که هفت مورد آن از سوی شرکت آب منطقه ای رد شده و افزود: این شرکت می گوید منابع آب محدود است و آن را رد کرده است.


او گفت: سرمایه گذاران زیادی آماده اجرای طرح های اشتغالزا در حوزه گردشگری هستند که درخواست همکاری بیشتری از شرکت آب منطقه ای داریم.**استفاده کامل از منابع آبی برای ایجاد اشتغال


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: همه تلاش ما استفاده کامل از آب در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری است و تاکنون نیز مشکلات خود را با حوزه کشاورزی و شیلات برطرف کرده ایم.


بهرام درویشی با بیان اینکه با حوزه صنعت نیز در حال مذاکره برای رفع مشکلات استفاده از این حوزه از منابع آبی هستیم، افزود: در حوزه گردشگری هم آمادگی برگزاری جلسات و نشست هایی برای رفع مشکلات این بخش ها را داریم.


او اما در ادامه تصریح کرد که در برخی از جاها از جمله حاشیه سدهایی که آب شرب تامین می کنند، حریم های کیفی، حریم و بستر رودخانه ها و دشت های ممنوعه براساس قانون محدودیت اجازه استفاده از آب را داریم.


  وی تاکید کرد آمادگی شنیدن مطالبات حوزه گردشگری هستیم و جلساتی در این ارتباط برگزار خواهیم کرد.


اکنون 9 سد در استان کرمانشاه در دست بهره برداری است.


3033/8066