مدیرکل آموزش و پرورش: این نهاد باید از سیاست زدگی دور باشد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی گفت: وظیفه و رسالت ماست که آموزش و پرورش را از سیاست زدگی دور کنیم.

به گزارش ایرنا  محمدعلی واقعی عصر یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان طبس افزود: وظیفه آموزش و پرورش تبیین تفکر و اهداف انقلاب، اندیشه های امام و آگاه سازی دانش آموزان به نقش خطیر شهدا در پیروزی انقلاب است.


وی با بیان این که تفکر سیاسی و آموزش آن جزو رسالت ماست ولی سیاست زدگی نه گفت: از زمان انتصابم به مدیران مکرر گفته ام که اگر بوی سیاسی از رفتار شما متصاعد شود و احساس کنم رفتارهای شما رفتارهای جانب گرایانه سیاسی است قطعا ادامه راه را به عزیز توانمند دیگری خواهیم سپرد.


مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: رسالت اولیه ما آموزش و جامعه هدف ما دانش آموزان هستند و هیچ معلمی سر کلاس خود دانش آموزان را به دو دسته اصولگرا و اصلاح طلب و عناوینی از این قبیل تقسیم نمی کند چون دغدغه ما چیز دیگری است.


وی همچنین با تاکید بر اینکه در آموزش و پرورش نگاه مان را از حوزه شهری به حوزه شهرستان وسیع تر کنیم گفت: عدالت آموزشی در بخش های شهرستان ها رعایت و انتظار ما این است که عدالت آموزشی در سایر بخش های شهرستان طبس به ویژه در تقسیم نیرو، توزیع اقلام، سرانه ها و تجهیزات دیده شود.


واقعی افزود: رسالت و وظیفه ما این است که نگاهمان برای همه یکنواخت باشد و شهروند درجه یک و دو نداریم که همه دانش آموزان فرزندان ما هستند و امانت هایی هستند که به دست ما سپرده شده اند.


وی با اشاره به در پیش بودن اوقات فراغت دانش آموزان از مدیران خواست از هم اکنون برای ایام فراغت دانش آموزان برنامه ریزی و کار کنند.


مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به کمبود فضای آموزشی در بخش دیهوک طبس اشاره و اضافه کرد: قدم های خوبی برای حل این مشکل برداشته شده و امسال هم یک هزار میلیارد تومان برای موضوع فضاهای عمرانی در آموزش و پرورش کشور اختصاص داده شده است.


وی گفت: اگر بتوان با کمک و مشارکت خیرین ۳۰ تا ۵۰ درصد پروژه ای را پیشبرد، دولت مکلف است آن پروژه را امسال به اتمام برساند بنابراین اگر با کمک خیرین پروژه ای آغاز شود قطعا ما جزو استان هایی خواهیم بود که می تواند از این اعتبار استفاده کند.


واقعی ادامه داد: از کارشناسان و همکاران آموزش پرورش می خواهیم که کمک کنند تا به اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دست یابیم.


در این نشست رضا جعفریان به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان طبس معرفی شد.


۷۲۱۷*۳۰۲۸ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =