رئیس سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا استعفا کرد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا از سمت خود کناره گیری و استعفا نامه ی خود را به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارایه کرد.

پایگاه خبری «هیل» یکشنبه شب گزارش داد: «لی فرانسیس سیسنا» که از اکتبر 2017 (مهر 1396) بر مسند ریاست سازمان خدمات شهری و مهاجرت دولت ترامپ تکیه زده بود، با انتشار نامه‌ای اعلام کرد که از اول ژوئن (11 خرداد) دیگر در این سمت نخواهد بود.در نامه سیسنا آمده است: «به درخواست رئیس جمهوری استعفانامه خود را تقدیم کردم».اداره متبوع وی، مسؤول رسیدگی به امور مهاجرت قانونی از جمله اعطای مزایا و صدور روادید است.انتصاب شخص دیگری در سمت او نیازمند تأیید سناست.ترامپ از زمان به قدرت رسیدن، سیاست های سخت گیرانه ای در قبال مهاجرت از جمله ممنوعیت مسافرت از شش کشور مسلمان، لغو لاتاری های اقامت در آمریکا، لغو قانون داکا و دستگیری و استرداد گسترده مهاجران غیرقانونی که از مرزهای جنوبی وارد این کشور می شوند، اتخاذ کرده است. 

وی بر ساخت دیواری در مرز آمریکا با مکزیک اصرار دارد که این امر، باعث بن بست در تصویب بودجه سال 2019 در کنگره و در پی آن تعطیلی سی و پنج روزه بخش هایی از دولت فدرال این کشور شد. 

رئیس جمهوری آمریکا سپس در مقابل دمکرات های کنگره کوتاه آمده و با قانون بودجه موافقت کرد اما برای تأمین بودجه دیوار مرزی، وضع فوق العاده در مرزهای جنوبی کشورش اعلام کرد. 

تلاش دمکرات ها برای تصویب قطعنامه ای در راستای لغو اعلام وضع فوق العاده از طریق وتوی ترامپ، ناکام ماند و در زمان حاضر رئیس جمهوری آمریکا در حال پیگیری سیاست های ضدمهاجرتی خود است. شبس**9460**1917


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =