باغ‌ موزه دفاع مقدس گیلان با اقدامات جهادی افتتاح شود

رشت - ایرنا - فرمانده سپاه قدس گیلان تأکید کرد که لازم است باغ‌ موزه دفاع مقدس استان با اقدامات جهادی هرچه سریع تر افتتاح شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار محمد عبدالله پور عصر یکشنبه در مراسم کلنگ زنی احداث موزه دفاع مقدس گیلان،  افتتاح این باغ‌موزه را آرزوی چندساله رزمندگان خواند و افزود: افتتاح این باغ‌موزه، وقایع دفاع مقدس را برای نسل فعلی و آیندگان روشنگری خواهد کرد.


وی با بیان اینکه رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس یادگاری‌های زیادی از دوران جنگ تحمیلی دارند، گفت: باید یادگاری‌های به‌جامانده از دوران دفاع مقدس به این مکان منتقل شود و بنده نیز یک قرآن دارم که شاید بیش از ۱۰۰ شهید بر آن بوسه زدند و اگر باغ‌موزه افتتاح شود در این مکان نگه‌داری می‌کنیم.


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان نیز با بیان اینکه از سال ۱۳۸۳ موضوع افتتاح باغ‌موزه مطرح شد، اظهار کرد: برای افتتاح باغ‌موزه دفاع مقدس مکان‌های مختلف بررسی شد اما به نتیجه مطلوب نرسید.


سرهنگ عباس بایرامی با اشاره به جزئیات این پروژه افزود: پنج سال پیش در جلسه با سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، ایشان زمینی به مساحت ۱۰ هکتار را برای احداث در اختیار باغ‌موزه قرار داد.
وی با بیان اینکه این پروژه در سال گذشته کد بودجه گرفت،  گفت: مجری احداث این پروژه به بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان واگذارشده و ما سی و یکمین استان در کشور هستیم که کلنگ پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس را می‌زنیم.


در مراسمی با حضور مسئولان ارشد استان و نیز شماری از فرماندهان نظامی و انتظامی، کلنگ احداث موزه دفاع مقدس گیلان پس از ۱۵ سال  در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در محل کیلومتر ۵ رشت – تهران به زمین زده شد.


قرار است در این موزه از شهدای جنبش جنگل تا دوران پر افتخار دفاع مقدس، معرفی و همچنین از نشانه های بومی در احداث آن استفاده شود.


گیلان هشت هزار شهید، بیش از ۲۱ هزار جانباز و دو هزار و ۶۰۰ آزاده تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.


۷۲۹۶/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =