امکان اجرای طرح‌های گردشگری و شیلات در سد داریان باید فراهم شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: سد داریان یک ظرفیت مناسب برای طرح های گردشگری و شیلات است و قابل قبول نیست که این امکان برای استان کردستان فراهم باشد و کرمانشاهی ها از آن بی بهره باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل رفع موانع تولید استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری از مسئولان شرکت آب منطقه ای استان خواست در رابطه با آب نباید تنگ نظری کنیم و برای طرح های دارای توجیه اقتصادی نباید محدودیت و موانع ایجاد کرد.


او تلاش همه مجموعه مدیریتی استان کرمانشاه را ایجاد اشتغال و رفع بیکاری دانست و تاکید کرد در سدهای استان هم موافق ایجاد طرح های گردشگری دارای توجیه اقتصادی و فنی هستیم.


وی اظهار داشت: تعداد زیادی از طرح های گردشگری در انتظار تخصیص آب از سدهای استان هستند که با توجه به منابع آبی مناسب، این تعلل قابل توجیه نیست.


بازوند با بیان اینکه سد داریان یک ظرفیت مناسب برای طرح های گردشگری و شیلات است، تصریح کرد: قابل قبول نیست که این امکان برای استان کردستان فراهم باشد و کرمانشاهی ها از آن بی بهره باشند.


او در مورد طرح راه اندازی تله کابین در پاوه نیز  تاکید کرد که باید این طرح توجیه لازم را داشته باشد و از مشاور طرح می خواهیم در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان این طرح را تشریح کند.


وی یادآوری کرد که تله کابین طرحی هزینه بر است و باید سرمایه گذاری در این طرح توجیه اقتصادی برای سرمایه گذار داشته باشد.


وی گفت: تیمی از ستاد تسهیل استان برای بررسی طرح تله کابین پاوه مامور شود و این طرح را از نظر توجیه فنی و اقتصادی مورد ارزیابی قرار دهد.


استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود همچنین از بانک ها خواست واحدهای تولیدی را در راستای فعالیت و رونق تولید حمایت کنند.


بازوند به مشکلات شرکت باختر بیوشیمی نیز اشاره کرد و افزود: در نشستی که با مسئولان این شرکت داشتیم قرار شد مشکلات را با حضور وزیر بهداشت بررسی کنیم.


استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان گفت: بر اساس توافق صورت گرفته در ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، شرکت کاغذ غرب که سال هاست راکد است، به بانک سپه واگذار می شود و شرکت شستا می تواند ماشین آلات خود را از  مجموعه منتقل کند.


بازوند افزود: این مجموعه ۲۸۰ هکتار مساحت دارد و یک مکان مناسب برای ایجاد یک شهرک صنعتی خصوصی محسوب می شود.


او گفت: این مجموعه در نزدیکی چند واحد پتروشیمی واقع شده و می تواند یک مکان مناسب برای ایجاد صنایع پایین دست پتروشیمی باشد. 


وی توضیح داد که بخش خصوصی در قالب یک کنسرسیوم پیشنهاد خرید این شهرک صنعتی را به بانک سپه ارایه کند.


استاندار کرمانشاه در بخش پایانی این جلسه با اشاره به تشریح سند رونق تولید توسط اتاق بازرگانی گفت: ارایه سند رونق تولید استان کرمانشاه توسط اتاق بازرگانی کرمانشاه یک حرکت بسیار ارزشمند می باشد و کرمانشاه جزو اولین استان هایی است که این سند را تدوین کرده است.


بازوند افزود: در این سند وظایف بخش خصوصی، نهادهای دولتی و بانک برای رونق تولید مشخص شده است و این سه بخش باید برای عملیاتی شدن این سند تلاش کنند تا شاهد بهبود وضعیت تولید استان باشیم.


استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای نرخ بیکاری 18.6 درصدی می باشد و از این لحاظ رتبه اول کشور را دارد.


3033/8066