۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۲
کد خبرنگار: 925
کد خبر: 83329207
۰ نفر
اعضای مجمع مشورتی بانوان تکاب انتخاب شدند

مهاباد- ایرنا- نخستین نشست مجمع مشورتی بانوان تکاب برگزار شد و اعضای اصلی و علی البدل هیات رییسه این مجمع انتخاب شدند.

به گزارش ایرنا فرماندار تکاب روز یکشنبه در این نشست گفت: در دولت تدبیر و امید توجه به مشارکت و نقش بانوان در اداره امور کشور از جایگاه ویژه برخوردار است.


علی مکرمی افزود: انتصاب بانوان در مشاغل مدیریتی از جمله حوزه های سیاسی و اجتماعی در دولت های یازدهم و دوازدهم چشمگیر بوده است و اکنون در تمام استان ها شاهد فعالیت بانوان به عنوان مدیران بخش های مختلف دستگاه های دولتی هستیم.


وی با بیان اینکه افزایش نقش مدیریتی بانوان از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید به شمار می رود، اظهار داشت: نقش بانوان در توسعه و پیشرفت کشور از ابتدای انقلاب اسلامی همواره مورد توجه جدی بوده و مدیریت بانوان وجه متمایز نظام جمهوری اسلامی ایران است.


فرماندار تکاب با اشاره به تشکیل مجمع مشورتی بانوان در شهرستان های مختلف آذربایجان غربی ادامه داد: با تشکیل این مجمع، مشارکت بانوان در پیشبرد امور توسعه شهرستان ها افزایش می یابد و اثربخشی برنامه ها نیز بیشتر می شود.


مکرمی بیان کرد: تلاش می کنیم تا زمینه مشارکت و همراهی بانوان در توسعه تکاب را بیش از گذشته فراهم کنیم و در این راستا مجمع مشورتی بانوان می تواند موثرتر و فعالانه تر عمل کند.


به گزارش ایرنا در پایان این نشست انتخابات هیات رییسه مجمع مشورتی بانوان تکاب با حضور فرماندار و ۳۵ نفر از بانوان فعال در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و کارآفرینی برگزار و خانم ها الهام آرتلی، رقیه براتی، ثریا عنایتی، ماریه فرج پور و عذرا شاداب به عنوان اعضای اصلی و خانم فریبا منصور به عنوان عضو علی البدل هیات رییسه این مجمع انتخاب شدند.


مجمع مشورتی بانوان در ۱۷ شهرستان آذربایجان غربی تشکیل شده یا در حال راه اندازی است؛ هم اکنون بیش از ۵۰ نفر از بانوان شاغل در ادارات تکاب در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حضور و مشارکت فعال دارند.


۷۵۱۴/3072