۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۴
کد خبرنگار: 981
کد خبر: 83329146
۰ نفر
تامین امکانات ورزش روستایی استان قزوین تداوم می یابد

قزوین - ایرنا - مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: توجه به ورزش روستایی و تجهیز خانه های ورزش سطح استان در سال 98 همانند سال گذشته انجام خواهد شد.

یه گزارش ایرنا اکرم نجفی روز یکشنبه در  نشست هم اندیشی ورزش روستایی استان افزود:  سال گذشته 104 خانه ورزش روستایی استان تجهیز شد افزود و  در سال 98 نیز با همکاری مشترک اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری و اداره کل رورزش و جوانان استان خانه های ورزشی روستایی بیشتری راه اندازی و تجهیز خواهند شد.
وی ضمن برشمردن مزیت های این طرح از جمله  فعالیت ورزشی روستائیان و افزایش نشاط اجتماعی در سطح روستاها و همچنین حضور فعال جوانان و بانوان روستایی در این مکانها، اظهار داشت: در سال جاری ،  فعالیت خانه های ورزش روستائی باید هدفمند شود تا بتوان استعدادهای درخشان ورزشی روستایی را شناسایی و پرورش داد.
مدیر کل امور روستایی در خصوص طرح سنجش ساختار قامتی بانوان روستایی که در سال گذشته در سطح برخی از روستاهای استان برگزار شد، نیز  گفت: اداره کل ورزش و جوانان نسبت به ارائه گزارش اجرای این طرح و ارائه حرکات اصلاحی به جامعه هدف اقدام نموده و ضمن تداوم طرح در سال جاری،  نقاط ضعف این طرح بررسی و مرتفع شود.
نجفی  اعلام اینکه نمایشگاه توانمندیهای روستائیان در مرداد ماه سال جاری در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد، همکاری و مساعدت هیات ورزشهای روستایی و بازیهای بومی و محلی  استان در ارائه آئین ها و فرهنگ و سنن بومی استان را خواستار شد.


 معاون اداره کل ورزش و جوانان استان، ، رئیس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان، روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و رؤسای هیئت های ورزشی روستایی استان در این نشست حضور داشتند.


6012