۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83329137
۰ نفر
فرماندار: قطعی برق واحدهای تولیدی در دماوند رفع می شود

تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اهمیت رونق تولید و جلوگیری از خسارت های احتمالی در این بخش و عدم توقف راندمان کاری واحد های تولیدی، گفت: مشکل قطعی برق در حوزه صنعت به ویژه در بخش واحدهای تولیدی رفع می شود.

به گزارش ایرنا از دماوند، مسئولان شهرستان دماوند روز یکشنبه در پنجمین جلسه کارگروه رونق تولید و بازدید از دو مرکز تولیدی در شهرستان، مشکلات و مطالبات آن را از نزدیک بررسی و پیگیری کردند.


بازدید از کارگاه تولیدی شیرآلات و مرکز تولید انواع اتصالات پلی اتیلن و پلی پروپیلن از جمله مراکز تولیدی در شهرستان دماوند بود که با مشکلاتی همچون تامین مواد اولیه، اعطای تسهیلات بانکی، تامین نقدینگی، مالیات و تامین برق مواجه بودند.


مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به برگزاری پنجمین جلسه رونق تولید اظهار داشت: در بازدید از کارگاه تولید شیرآلات، این مرکز به دلیل نداشتن نقدینگی مورد نیاز جهت توسعه خط تولید با مشکل مواجه بود که مقرر شد با پیگیری از بانک های شهرستان و استعلام از استان، بتوانیم از اعتبارات مربوطه در این بخش استفاده کنیم.


وی ادامه داد: هم اکنون در این واحد تولیدی 11 نفر به صورت مستقیم مشغول بکار هستند که مقرر شد به سرعت این موضوع مرتفع شود تا شاهد تعطیلی این مرکز نباشیم.  


صفری در خصوص مراکز تولید انواع اتصالات پلی اتیلن و پلی پروپیلن در شهرک صنعتی یک دماوند نیز گفت: این مرکز 5200 متر بنا جهت تولید با اشتغال 130 نفر را دارد که با مشکلاتی همچون تسهیلات، مالیات و بحران قطعی برق روبرو است.


نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند تصریح کرد: مشکل مالیات این مرکز تولیدی با هماهنگی سازمان امور مالیاتی و دادستان شهرستان از محل مالیات بر ارزش افزوده و در صورت نیاز در بخش حوزه قضایی رفع خواهد شد.


وی ادامه داد: در بخش تسهیلات نیز هم اکنون بخش عمده ای از تسهیلات تخصیص یافته پرداخت شده است ولی مابقی آن به دلیل وجود محدودیت های بانکی، امکان دسترسی ندارند که مقرر شد طی مکاتبه ای با استاندار این مهم به شورای برنامه ریزی استان، واحد های نظارتی و بانک مرکزی جهت رفع مشکل برسد.


صفری یکی از مهمترین مشکل این مرکز را قطعی برق دانست و گفت: در تابستان همچون سایر مناطق کشور با کمبود برق و قطعی مواجه خواهیم شد که مقرر شد با توجه به سال رونق تولید خاموشی برق در حوزه های صنعت قطع شود و در دیگر بخش ها تقسیم گردد که این مهم طی مکاتبه ای با استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


وی ادامه داد: این مرکز تولیدی در گذشته نیز با مشکلاتی روبرو بود که هم اکنون مشکلات آنان در بخش های مختلف رفع شده و مشکلات کنونی نیز بررسی و رفع خواهد شد.** عمده مشکل قطعی برق به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز است


همچنین حسن ابراهیمی بسابی، دادستان شهرستان دماوند با تاکید بر اینکه باید در بخش تولید استثنا قائل شویم، گفت: امروز وظیفه ما حمایت است و با حرف نمی توان به عمل دست یافت.


وی با بیان اینکه در شرایط سخت و جنگ اقتصادی روبرو هستیم، خاطرنشان کرد: همه در این جنگ به نحوی آسیب می بینیم ولی باید با حمایت و همدلی مشکلات را رفع کنیم.


دادستان دماوند عمده مشکل قطعی برق را به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز دانست و افزود: برق کارخانجات و واحدهای تولیدی نباید به هیچ وجه بدون هماهنگی با ستاد رونق تولید قطع شود؛ هر خسارتی که به دلیل قطعی برق وارد می شود، تخریب عمدی است و صاحب کارخانه میتواند شکایت کند و ما نیز با عوامل برخورد خواهیم کرد.


تهرام/7246//6139نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =