مشکلات روستای جدید آکوجان حل خواهد شد

قزوین - ایرنا - مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: مشکلات روستای جدید آکوجان که به دلیل آسیبهای ناشی از زلزله سالهای قبل به مکان جدیدی منتقل شده ، حل خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری قزوین ، قدرت الله مهدیخانی در حاشیه نشست بررسی  مشکلات روستای جدید آکوجان از توابع الموت که  باحضورجمعی از مسولان برگزار شد ، افزود:  این روستا در پی زلزله سالهای قبل  بلده مازندران، دچار آسیب جدی گردیده که در پی آن  به مکان دیگری منتقل شد. 
وی اظهار داشت : نبود برخی زیر ساختها و امکانات،  عاملی برای عدم رغبت ساکنان برای نقل مکان به روستای جدید بود که در این جلسه مقرر گردید این مشکلات مرتفع گردد. 
مهدیخانی افزود:مصوب گردید که مشکل نداشتن مدرسه با کمک خیرین بنیاد برکت و جانمایی احشام روستاییان توسط جهاد کشاورزی انجام شود.


وی اظهار داشت : در این نشست همچنین این مقرر گردید که بنیاد مسکن سقف وامهای اعطایی را بالا برده و زیر ساختها ی لازم در روستا ایجاد گردد.


زمین‌لرزه ای به قدرت 6.3 درجه در  مقیاس ریشتر درر خرداد سال ۱۳۸۳ بلده  مازنداران را لرزاند که موجب کشته شدن  ۳۵  نفر  و تعداد بیشتری زحمی شد و خساراتی به روستاهای اطراف آن در قزوین نیز وارد شد


6012

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =