۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۷
کد خبرنگار: 981
کد خبر: 83329122
۰ نفر
 اصلاح سبک زندگی برای  کنترل فشار خون ضروری است

قزوین - ایرنا - فرماندار البرز گفت : اصلاح سبک زندگی با کنترل فشار خون در مبتلایان به پرفشاری رابطه تنگاتنگ دارد که این مهم باید فرهنگ سازی شود.

به گزارش ایرنا رضا گروسی روز یکشنبه در نشست  شورای سلامت این شهرستان که با محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون برگزار شد ، افزود: بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف شناسایی و مراقبت از بیماران مبتلا به فشار خونِ گروه هدف از ۲۷ اردیبهشت آغاز می شود و تا ۱۵ تیر ماه ادامه خواهد داشت که ضروری است در این  پویش و عزم ملی تمامی افراد جامعه به سهم خود مشارکت فعال داشته باشند .


وی اظهار داشت : به منظور  پیشگیری  و کنترل فشار خون که یکی از عوامل پر خطر و عامل تعداد زیادی از مرگ و میرها در جامعه است باید آموزش های لازم به خانواده ها داده شود .


 رئیس شورای سلامت شهرستان البرز  گفت : برگزاری طرحهای از این قبیل شاخصهای سلامت اجتماعی و فرهنگ مشارکت را ارتقاء داده و به افزایش آگاهی مردم در سطح جامعه کمک قابل تو جهی می کند .


گروسی افزود : تحرک ، کاهش مصرف فست فودها ،  کاهش مصرف نمک و ترک  بسیاری از عادتهای بد غذایی  باید در جامعه آموزش داده  و اطلاع رسانی شود تا عموم از آسیب این موارد آگاهی کامل داشته باشند .


6012

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =