سرپرست هواشناسی سمنان:  بارش های رگباری به همراه وزش باد در راه  است

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: بارش های رگباری، رعد و برق و تندباد پدیده غالب ۴۸ ساعت آینده در این استان است.

ایرج مصطفوی عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی، با تداوم فعالیت سامانه بارشی تا جمعه، از دوشنبه تا پنجشنبه ناپایداری ها تقویت شده و در سراسر استان، با شدت بیشتر به ویژه نواحی شمالی، شرقی و بخش هایی از مرکز، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، در برخی نقاط تندباد همراه با گرد و خاک و افزایش غلظت غبار و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می شود.


وی با اشاره به افزایش نسبی دمای هوا در امروز یکشنبه پنجم خرداد و فردا، تصریح کرد: دمای هوا بین چهار تا ۶ درجه سانتیگراد از روز سه شنبه تا پایان هفته کاهش دارد.


سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان توصیه کرد: با توجه به شرایط فصلی و رگباری بودن بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل ها در برخی نقاط استان سمنان و نیز وزش باد شدید و خسارات احتمالی، رعد و برق احتمال صاعقه و تگرگ تمهیدات لازم صورت گیرد.


وی بیان کرد: در 24 ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۲۰ و بیشینه دمای آن ۳۴ درجه سانتیگراد بود.


مصطفوی اضافه کرد: رضوان با کمینه ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین و آرادان با حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد، گرم ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.


سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در 24 ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۹۰ کیلومتر بر ساعت بود.


به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی 134 آماده ارایه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای 9 ایستگاه سینوپتیک، 15 ایستگاه اقلیم شناسی و 50 ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است. 


۹۸۹۱  / ۷۴۰۸