12هزاربسته غذایی سازمان ملل به هلال احمرخوزستان تحویل داده شد

اهواز - ایرنا - نماینده برنامه جهانی غذا (WFP) سازمان ملل در ایران گفت: 12هزار بسته غذایی برنامه جهانی غذا (WFP) سازمان ملل روز شنبه برای توزیع بین سیل زدگان تحویل هلال احمر خوزستان شد.

به گزارش ایرنا نگار گرامی روز یکشنبه در حاشیه تحویل این محموله های غذا به جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: این محموله غذایی به ارزش 600هزار دلار  برای توزیع در مناطق سیل زده به هلال احمر خوزستان تحویل شد.


وی گفت: با توجه به سیل مخرب اخیر در خوزستان، بودجه ای از منابع اضطراری برنامه جهانی غذا در حدود 600 هزار دلار برای تهیه بسته های غذایی تخصیص داده شد.


گرامی افزود: امروز 12هزار و 300 بسته غذایی شامل 10 قلم مواد غذایی مشابه بسته های یک ماهه جمعیت هلال احمر از داخل کشور تهیه و به خوزستان ارسال شد.


نماینده برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل در ایران ادامه داد: این بسته های غذایی برای خانواده چهار نفره آماده شده و بخشی از آن امروز به صورت نمادین در روستای سید ظاهر منطقه بامدژ اهواز توزیع شد.


گرامی گفت: برنامه جهانی غذا بیشتر برنامه های خود را در راستای حمایت از پناهندگان عراقی و افغانی در ایران انجام می دهد و با توجه به وسعت سیل در کشور و به ویژه در خوزستان و عطف به اعلام نیاز جمعیت هلال احمر، اقدام به تهیه بسته های غذایی برای سیل زدگان کرد.


در اوایل فروردین امسال بنابر اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان 21 شهرستان استان درگیر سیلاب و آبگرفتگی شدند.


در جریان این سیلاب 91 اردوگاه اسکان اضطراری در خوزستان برپا شد و به بیش از 256 هزار نفر امدادرسانی شد و بیش از 150 هزار نفر در اردوگاه ها اسکان داده شدند. هم اکنون تنها یک اردوگاه با جمعیت 350 نفر در شهرستان حمیدیه باقی مانده است.


7158 / 6037

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =