۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۱
کد خبرنگار: 867
کد خبر: 83329096
۰ نفر
مشکلات زیست محیطی جنوب پایتخت باید احصا شود

شهرری- ایرنا- استاندار تهران گفت: سالانه ۳۵۰ میلیون متر مکعب آبهای سطحی و فاضلاب از طریق رودخانه های سرخه حصار و فیروزآباد روانه جنوب پایتخت می شود که بایداین مشکلات زیست محیطی احصا شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی شامگاه یکشنبه در آئین تکریم فرماندار سابق و معارفه سرپرست جدید فرمانداری شهرستان ری که با حضور مسئولان ادارات و معاونان استاندار تهران در شهرری برگزار شد،  اظهار داشت: فرماندار جدید و مدیران این منطقه با بهره گیری از برنامه ریزی کارشناسانه در راستای رفع معضلات زیست محیطی ری گام بردارند.


وی تصریح کرد: سرپرست جدید فرمانداری به عنوان نماینده عالی دولت، رعایت اعتدال و پرهیز از مناقشات سیاسی را در اولویت کارهای خود قرار داده و برنامه محوری را مورد توجه قرار دهد.


استاندار تهران با بیان اینکه ظرفیت‌های صنعتی ری با داشتن ۲۳ هزار صنایع خرد کوچک و متوسط در استان منحصر به فرد است، افزود: دریافت عوارض، توسعه توریسم فرهنگی و مذهبی با وجود بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم (ع) در حوزه اقدام و عمل مدنظر سرپرست جدید فرمانداری ری قرار گیرد.


وی عنوان کرد: رصد و پایش آسیب‌های اجتماعی، تقویت نهادهای مدنی، برنامه محوری، بهبود وضعیت معیشتی مردم، تلاش برای ارتقای سطح رفاه، تکریم مردم و در میان مردم حضور داشتن باید در رأس اولویت‌های فرمانداران استان تهران قرار گیرد و هیچ نقطه‌ای از استان تهران نباید از چشم برنامه ریزان متخصص مغفول بماند.


محسنی بندپی گفت: امسال دو وظیفه خطیر فراهم کردن بسترهای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و مبارزه همه جانبه با آمریکا را را داریم که باید نسبت به این دو موضوع مهم توجه ویژه ای از سوی همگان شود.


وی با بیان اینکه انتخابات تجلی اراده مردم در تعیین سرنوشت خود است، یادآور شد: تمامی شرایطی را که قانون اساسی به آن تصریح کرده و همچنین با تبعیت از فرامین رهبری باید زمینه‌های حضور مردم در انتخابات فراهم شود.


استاندار تهران اضافه کرد: آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با انواع و اقسام تحریم‌ها بر علیه ملت ایران قصد آسیب به کشور را داشت اما ملت سربلند ایران با اتکا به ارزش‌های اسلامی و رهنمودهای ولی فقیه توطئه‌ها را خنثی کرده و در برابر مشکلات ایستادگی کردند.


وی یادآور شد: علیرغم همه تبلیغات سوء در راهپیمایی ۲۲ بهمن برای مأیوس کردن مردم، جهان شاهد حضور پرشور مردم در این راهپیمایی عظیم است.


محسنی بندپی با بیان اینکه باید منشور حکومتی امام علی (ع) به مالک اشتر را در خدمت رسانی و نزدیکی به مردم نصب العین فعالیت‌های کاری خود قرار دهیم، گفت: سلیقه‌های متفاوتی در نظام اداری وجود دارد اما همه باید در چارچوب قانون اساسی، سلیقه واحد خدمت رسانی به مردم را دنبال کنند.


به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم از زحمات ۶ ساله هدایت‌الله جمالی‌پور فرماندار سابق شهرستان ری تقدیر و اسماعیلی‌راد به عنوان سرپرست جدید فرمانداری شهرستان ری معارفه شد.


شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.


1970/6003

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =