مهلت ارسال مقاله به سمینار ملی احتمال و فرآیندهای تصادفی تمدید شد

سمنان- ایرنا- دبیر کمیته علمی دوازدهمین سمینار دوسالانه‌ احتمال و فرآیندهای تصادفی گفت: مهلت ارسال مقاله کامل به این دبیرخانه در دانشگاه سمنان تا دوازدهم خرداد ۹۸ تمدید یافت.

به گزارش ایرنا، امید کریمی عصر یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: محورهای این سمینار براساس رده ‌بندی موضوعی ریاضی ۲۰۱۰ (MSC2010) شامل نظریه‌ی احتمال، فرآیندهای تصادفی، آنالیز تصادفی و ریاضیات مالی، قضیه‌های حدی، استنباط آماری در فرآیندهای تصادفی و کاربردهای احتمال و فرآیندهای تصادفی در سایر علوم است.


وی با بیان اینکه این سمینار در ۲ روز برگزار می شود، تصریح کرد: ارائه مقاله‌های پژوهشی و گزارش‌های علمی در همه زمینه‌ های احتمال و فرآیندهای تصادفی، برگزاری نشست‌های تخصصی و همچنین کارگاه‌های آموزشی و تخصصی در زمینه‌های مختلف احتمال و فرآیند های تصادفی از جمله برنامه های در این ۲ روز سمینار است.


دبیر کمیته علمی دوازدهمین سمینار دوسالانه‌ احتمال و فرایندهای تصادفی خاطر نشان کرد: این سمینار با همکاری انجمن آمار ایران نهم و دهم شهریور امسال به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می شود.


به گزارش ایرنا، دانشگاه سمنان از نظر علمی و پژوهشی رتبه سیزدهم کشور را دارد، حدود 12 هزار دانشجو شامل پنج هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، هفت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و بقیه در مقطع کاردانی دردانشگاه سمنان تحصیل می‌کنند.


۷۴۰۸/  ۹۸۹۱