۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۶
کد خبرنگار: 863
کد خبر: 83329063
۰ نفر
انفجار خودرو در عراق 5 کشته به جا گذاشت

بغداد- ایرنا- انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در غرب شهر موصل (شمال) عراق 5 کشته و 8 زخمی به جا گذاشت.

منابع امنیتی عراق روز یکشنبه اعلام کردند: یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در مقابل یک بازار محلی در روستای العوینات در منطقه ربیعه در غرب شهر موصل مرکز استان نینوا (شمال) منفجر شد.
در این حمله تروریستی 5 تن کشته و 8 نفر دیگر زخمی شدند.
نیروهای امنیتی با محاصره محل، همزمان تحقیقات پیرامون این حادثه و عوامل انجام آن را آغاز کردند.
روز پنجشنبه گذشته نیز انفجار خودرو بمبگذاری شده در شهرستان القائم در غرب استان الانبار (غرب) عراق یک کشته و دستکم سه زخمی به جا گذاشت.
خودروی انفجاری در یکی از پارکینگ های منطقه الکرابله در شهرستان القائم برای هدف قرار دادن نیروهای الحشدالشعبی تعبیه شده بود.
هر چند انفجار خودروهای انتحاری و بمب گذاری شده در عراق در ماه های اخیر بشدت کاهش یافته است اما به صورت پراکنده در برخی مناطق غرب، شمال و ماه گذشته یک مورد در شمال بغداد گزارش شده است.
در یکی از آخرین موارد این حملات، در حمله تروریستی روز یکشنبه گذشته در جاده بلدروز در استان دیاله (شرق) عراق به یک اتوبوس حامل رزمندگان الحشد الشعبی، هفت تن از آنان کشته و 26 نفر دیگر زخمی شدند.

این اتوبوس در حال انتقال نیروهای الحشد از بصره به دیاله بود که هدف یک بمب کنار جاده ای قرار گرفت.
با وجود اعلام پایان نظامی داعش در آذرماه 96 فعالیت های پراکنده عناصر باقیمانده این گروهک تروریستی در نقاط مختلف عراق کم و بیش ادامه دارد. همزمان نیروهای امنیتی و نظامی عراق نیز سلسله عملیات های پاکسازی در نقاط آلوده به ویژه در شرق، غرب و شمال عراق انجام می دهند.
شبس**خاورم**380**1953**1613

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =