امام جمعه رشت: اقتدار کنونی ملت ایران، برگرفته از دفاع مقدس است

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: امروز ملت ایران اقتداری که بین ملت های مختلف پیدا کرده، بر گرفته از دفاع مقدس است.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله رسول فلاحتی عصر یکشنبه در آیین کلنگ زنی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان با اشاره به اینکه جنگ هشت ساله موجب اقتدار و عظمت ملت ایران شد اظهار کرد: امروز ملت ایران اقتداری که در بین ملت های مختلف پیدا کرده، بر گرفته از دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: دفاع مقدس در سایه اراده ها، هم آوایی ها و وحدت بین دلاور مردان جبهه های جنگ شکل گرفت و هر قدر از تاریخ انقلاب اسلامی می گذرد ، موفقیت های کسب شده در دوران جنگ نمایان تر می شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه جنگ هشت ساله بیش از آن که جنگ بمب و موشک باشد جنگ اراده ها بود، تصریح کرد: اراده قوی مردم و جوانان ما ، جنگ نابرابر با تمام قدرت های سلطه گر را به چالش کشاند و معادلات جهانی را به نفع ایران تغییر داد.
آیت الله فلاحتی احتمال جنگ با ایران در دنیای امروز را در حد صفر عنوان کرد و یادآور شد: اقتدار نظام اسلامی در سایه ایمان و اراده خالصانه کسب شده و این امر باید به نسل معاصر و آینده انتقال داده شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین ابزار برای نشان دادن اراده ها و نقش رزمندگان موزه دفاع مقدس است که می تواند نسل های آینده را مطلع کند، بیان کرد: احداث موزه دفاع مقدس انتقال افتخارات، اراده ها، ایمان و خلوص رزمندگان به آیندگان است.
امام جمعه رشت اضافه کرد: اگر بخواهیم ارزش های دفاع مقدس را انتقال دهیم یکی از راه های آن احداث موزه دفاع مقدس است.مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در ورودی رشت احداث می شود و قصد دارد تا از شهدای جنبش جنگل تا جنگ هشت ساله مورد توجه قرار گیرد. آئین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی موزه دفاع مقدس گیلان پس از ۱۵ سال، امروز با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان، فرماندهان نظامی و انتظامی استان و مسوولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان برگزار شد.


7296/2007/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =