مدیریت بحران مازندران آماده باش داد

ساری-ایرنا- هشدار هواشناسی مازندران مبنی بر شروع بارش باران رگباری از فردا دوشنبه در این خطه شمال کشور که اواخر اسفندماه سال گذشته و فروردین ماه دو سیلاب مخرب را پشت سر گذاشت، باعث شد تا مدیریت بحران مازندران اعلام آماده باش کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اداره کل مدیریت بحران مازندران در اطلاعیه ای با هشدار نسبت به احتمال بارش باران رگباری در این استان از فردا دوشنبه ششم خردادماه 98، خواهان آماده باش تمام دستگاههای مرتبط با مدیریت بحران برای مقابله با احتمال وقوع سیل در این استان شد.
مدیریت بحران مازندران همچنین به مسافران و مجاوران نیز هشدار داد تا از هر گونه توقف در حاشیه رودخانه های استان از روز دوشنبه تا پنجشنبه هفته جاری که احتمال بارش رگباری باران وجود دارد، پرهیز کنند.
این اداره کل همچنین از دامداران استان نیز خواست تا با شروع بارش های رگباری محل اسکان دام خود را از حاشیه رودخانه و اماکن در معرض رعد و برق به مناطق امن ببرند تا از خسارت های احتمالی در امان باشند.
براساس پیش بینی هواشناسی مازندران ناپایداری همراه با بارش رگباری باران و وزش باد و رعد و برق در این خطه شمال کشور از فردا دوشنبه 6 خردادماه 98 شروع و تا روز پنجشنبه 9 خرداد نیز ادامه خواهد داشت.
طبق پیش بینی هواشناسی مازندران در این مدت دمای هوای استان نیز بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.
براثر وقوع دو سیل مخرب اسفندماه 97 و فروردین 98 حدود یک هزار و 800 میلیارد تومان به زیرساخت، واحدهای مسکونی و مزارع کشاورزی مازندران خسارت وارد شد و هفت نفر نیز جان خود را از دست دادند.
/1899/6982

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =