۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 981
کد خبر: 83329000
۰ نفر
مبارزه با پدیده اعتیاد نیازمند عزم ملی و برنامه ریزی است

قزوین - ایرنا- فرماندار شهرستان قزوین گفت :مبارزه با پدیده اعتیاد نیازمند داشتن اطلاعات دقیق و به روز، عزم ملی، برنامه ریزی مدون و فعالیت های همه جانبه با همکاری همه دستگاههاست.

به گزارش ایرنا  از روابط عمومی استاندرای قزوین، محمد شفیعی روز یکشنبه  در نشست  شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قزوین افزود: داشتن اطلاعات می‌تواند ما را در برنامه ریزی موفق کند لذا لازم است با کمک بسیج و ادارات بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی، شورای شهر و نیروی انتظامی شناسنامه‌ای از وضعیت اعتیاد در محلات آسیب پذیر شهرستان قزوین تهیه شود تا مورد استفاده قرار گیرد.


وی بیان کرد: در این گزارش باید محل کشت شاه دانه، مکان‌های آلوده به مواد مخدر، سرشاخه‌ها شناسایی شود و در کنار برنامه ریزی برای درمان افراد معتاد می‌توان با کمک صندوق کارآفرین امید با دادن تسهیلات اشتغال نسبت به بازگشت معتادان بهبود یافته به جامعه تلاش کرد. فرماندار شهرستان قزوین اضافه کرد: همچنین در کمپ‌های ترک اعتیاد می‌توان با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان برای مهارت آموزی معتادان بهبود یافته و یا مددجویان زندانی اقدام کرد تا بستر تأمین شغل آنها در جامعه فراهم شود


وی بیان کرد: در این گزارش باید اطلاعات دقیق محیطی از شهرستان تهیه شود و بتوانیم چشم انداز روشنی از وضعیت مناطق و شهرهای حاشیه‌ای و سکونت گاه‌های غیرمجاز داشته باشیم و گام به گام جلو برویم.


شفیعی اضافه کرد:  برخی روستاها از نداشتن روحانی رنج می‌برند و کارهای فرهنگی مغفول مانده که لازم است با همکاری تبلیغات اسلامی برای تأمین روحانی مورد نیاز این روستاها و مناطق اقدام شود.


وی گفت: شورا و سازمان فرهنگی شهرداری قزوین در تهیه برنامه‌های فرهنگی خیلی خوب عمل کرده و امیدواریم این فعالیت‌ها تداوم یابد تا بتوانیم در کاهش آسیب‌ها مؤثرتر عمل کنیم.


در این نشست گزارشی از طرح مبارزه با آلودگی مواد مخدر در محلات با عنوان طرح جوادالائمه توسط سپاه امام سجاد قزوین ارائه شد.


6012