شهروندان از تردد غیر ضروری خودداری کنند

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به شهروندان توصیه کرد با توجه به احتمال وزش توفان عصر یکشنبه از تردد غیر ضروری در شهر خودداری کنند.

«سید جلال ملکی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در شرایط توفانی باید اجسام معلق مانند گلدان و اشیا رهاشده در محوطه تراس و پشت بام را تثبیت یا جمع‌آوری کرد، گفت: استفاده از موتورسیکلت و دوچرخه در این شرایط بسیار خطرناک است و شهروندان از حضور در کنار تیرهای برق و کابل‌های فشار قوی نیز خودداری کنند و همچنین در صورتی که در خانه هستند نباید در تراس و پشت بام حضور پیدا کنند و پیش از باد شدید، لباس و اجسام سبک را از بند رخت، تراس و پشت بام بردارند.


سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از شهروندان خواست ضمن فاصله گرفتن از ساختمان‌هایی با نمای شیشه‌ای، پرهیز از رفتن به مکان های بلند و دوری از درختان هنگام وقوع تندر و آذرخش و فاصله گرفتن از سیم‌های رها شده برق برای رفت و آمد در این شرایط از پل‌های عابر پیاده استفاده نکنند.


ملکی ادامه داد: هوشیاری شهروندان موجب شد که روز گذشته هیچ کس مصدوم نشود و امروز (یکشنبه) نیز به شهروندان توصیه می شود از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.


وی اعلام کرد: ماموران آتش نشانی مانند گذشته در آماده باش کامل هستند و با تجهیزات لازم در صورت بروز توفان به مردم خدمات رسانی می کنند.


ملکی افزود: عصر روز گذشته نیز شاهد وزش توفان بودیم که منجر به شکسته شدن درختان و آسیب به برخی خودروها شد.


رئیس مرکز اورژانس تهران نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: عوامل و کارکنان این مرکز با همه تجهیزات در آماده باش کامل به سر می برند و در صورت وقوع توفان آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.


«پیمان صابریان» از شهروندان خواست در صورت بروز توفان و نیاز به خدمات مرکز اورژانس مراتب را به سامانه 115 اطلاع دهند.


تهرام/7243//6139

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =